İOS kullanıcıların istek ve önceliklerine göre düzenli olarak güncellemeler yayınlıyor. Apple işletim sisteminin yeni sürümünde uzun zamandır istenen ve bazı teknik nedenlerden ötürü getirilemeyen özelliği kullanıma sunacak. İOS 13 Müzik paylaşmayı mümkün kılacak özellik ile birlikte gelecek. İOS 13 sahibi cihazlar iki farklı kulaklığa müzik yayını yapabilecek.

Apple’ın işletim sistemi İOS’un yeni sürümü İOS 13 devrim niteliğinde bir çok özellik ile gelecek. Duyurulan ya da henüz resmi olarak duyurusu yapılmamış özellikler kullanıcılara sunulmadan önce testlerden geçiriliyor. İşte bu testlerden birinde İOS 13’un yepyeni özelliği ortaya çıktı. İOS 13’e sahip cihazlar iki kulaklığa aynı anda ses aktarımı yapabilecek. Dinlediğimiz müziği arkadaşlarımız ile paylaşarak aynı anda keyfini çıkartabileceğiz.

Müzik dinlerken ses paylaşabileceğiz. Bu özellik yalnızca ses formatında ki medya dosyalarında geçerli değil. Videolar da paylaşılacak ancak yalnızca izlediğimiz videonun sesleri aktarılacak. Kalabalık bir ya da gürültü yapılmaması gereken bir ortamda izlediğimiz videoların sesini paylaşarak arkadaşımızla beraber izleyebileceğiz.

İOS 13 Müzik

İOS 13 Müzik ve ses paylaşımı özelliğini tüm cihazlar kullanamayacak

Testleri devam eden özellik ne yazık ki İOS 13 güncellemesini alacak tüm Apple cihazlarda kullanılamayacak. İOS 13 ses paylaşma özelliğini kullanabilecek cihazlar;

  • iPhone 8, iPhone 8 Plus,
  • iPhone X, iPhone Xs, iPhone Xs Max, iPhone XR
  • iPad Pro 12,9 inç (ikinci nesil veya üstü)
  • iPad Pro 11 inç
  • iPad Air (üçüncü nesil)
  • iPad Mini (5. nesil)
  • iPod Touch (7. nesil)
İlginizi Çekebilir  Samsung, Galaxy Fold'a 5G İçin Sertifika Aldı

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz