Instagram, hesap güvenliklerini  iyileştirmek ve çalınan hesapları belirleyerek asıl sahiplerinin kullanımına tekrar sunabilmek için yeni güvenlik testleri yapıyor. Instagram yeni güvenlik önlemi ile Sosyal medya platformu çok daha güvenli hale gelecek.

Instagram yeni güvenlik önlemi ile çalınan hesaplar geri alınabilecek

Instagram, Hackerlerin hesap ele geçirmek için yaptıkları hareketleri kısıtlamak ve çalışana hesapların kurtarılmasını kolaylaştırmak için yeni hesap kurtarma özelliğini test ediyor. Hesabını çalındığında kurtarmak için yapmanız gerekenler Instagram üzerinden detaylandırılarak kurtarmanız kolaylaştırılacak.

Hesabınız ele geçirildiğinde e-posta veya istek formunu doldurup beklemek zorunda kalmayacaksınız. Şıkça kullandığımız e-posta adresiniz ya da telefon numaranız gibi iletişim bilgileriniz talep edilmesinin ardından verdiğiniz iletişim bilgilerine altı haneli bir kod gönderilecek. Bu kod aracılığı ile hesabınızı kurtarmanız mümkün olacak.

Ayrıca, art niyetli kişilerin hesabınızı farklı bir cihazlardan ele geçirmeye çalışırken e-posta ya da telefon numarası kodlarını kullanması sırasında size bildirim gönderecek. Instagram bu noktada size giriş yapmaya çalışan kullanıcılar hakkında bilgilendirme yapacak.

Testleri devam eden özellik sayesinde hackerlar, kullanıcı adınızı ve iletişim bilgilerinizi değiştirmiş olsalar bile hesabınızı kurtarabileceksiniz. Yeni özellik sayesinde daha önce kullandığınız tüm e-posta, kullanıcı adı ve şifreniz talebiniz üzerine  uygulama tarafından otomatik olarak sorgulanacak.

Bu yeni yöntemde hacker, kullanıcı adı ve iletişim verilerinizi değiştirmiş olsa bile hesabınızı kurtarabileceksiniz. Çünkü daha önceki tüm e-posta, kullanıcı adı ve şifreleriniz talebiniz üzerine otomatik sorgulanacak.

İlginizi Çekebilir  OnePlus TV Özellikleri Belli Oldu, En İyi Televizyonlardan Olmaya Aday

Yeni özelliğin kullanıcıların hizmetine ne zaman sunulacağı ise şuan için bilinmiyor

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz