Çocuklarına kendi isimlerini veren ebeveynlere denk gelmişsinizdir. Dünyanın en büyük sosyal medya şirketi Facebook tam olarak bunu yapacak. Yakın bir zamanda gelecek güncelleme ile Instagram ve WhatsApp’ın İsmine Facebook ibaresi eklenecek.

Facebook, Instagram ve WhatsApp satın alarak gelecek için iyi bir yatırım yaptı. Şuan itibari ile en çok kullanıcıya sahip sosyal medya platformu Facebook olarak görünse bile ivmesini kaybettiği ve gelecekte bu unvanını kaybedeceği biliniyor. Sondönemde ortaya çıkan veri ihlali konusu şirketi oldukça olumsuz etkiledi. Facebook yaşadığı bu imaj kaybını sahibi olduğu dev platformları kullanarak aşmaya çalışacak. Yapılacak küçük güncelleme ile platformlara “From Facebook” ibaresi eklenecek.

Instagram ve WhatsApp’ isimleri, “Instagram Fraom Facebook” ve ”WhatsApp From Facebook” olarak değiştirilecek. Böylece bu uygulamaların kesin olarak Facebook’a ait olduğunun altı çizilmiş olacak. Kısacası baba, hayırlı evlatlarına kendi ismini verecek.

Sahibi oldukları tüm ürünlerin İsmine Facebook eklenecek

İsmine Facebook

Uygulamalardaki “From Facebook” ibaresini yalnızca App Store ve Googole Play Store mağazasında göreceksiniz. İndirdiğinizde ise yalnızca Instagram ve WhatsApp olarak görünecekler. Böylece görsel alışkanlıklarınız olumsuz etkilenmeyecek.

İsim değişikliği hakkında açıklamalarda bulunan Facebook sözcüsü, şirketlerinin sahibi olduğu tüm ürün ve hizletlerin herkes tarafından bilinmesini istedikleri için böyle bir uygulamaya gidildiğini belirtti. İsim değişikliğinin tam olarak ne zaman başlayacağı konusunda bir açıklama yapılmadı. Ancak kısa sürede gerçekleşeceği tahmin ediliyor.

İlginizi Çekebilir  WhatsApp Kullanımınızı Kolaylaştıracak Az Bilinen 10 Özellik

Hamlenin ne kadar doğru olduğu konusu büyük bir soru işareti. Son dönemde üst üste yaşanan veri ihlalleri Facebook ismi üzerine yapışmış durumda. Popülerliğini koruyan WhatsApp ve Instagram’a şüpheyle yaklaşılan Facebook ismini eklemenin sonuçlarını hep birlikte göreceğiz.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz