Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformlarından Instagram, yepyeni uygulamasını bugün yayınladı. Instagram Threads ismi verilen uygulama yakın arkadaş listenizdeki kişiler ile kapalı bir ağ oluşturmanıza imkan sunuyor. Yeni uygulamada tıpkı Instagram’da olduğu gibi Hikaye, video, resim ve metin gibi içerikleri paylaşabiliyorsunuz.

Instagram en büyük rakibi olan Snapchat’a fırsat vermemek için bir süredir üzerinde çalıştığı uygulamayı bugün yayınladı. Instagram Threads, atası Instagram’ın aksine tamamen gizlilik ve evinizin güvenli ortamına benzeyen bir alanda yalnızca yakınlarınız için paylaşım yapmanıza imkan sağlıyor.

Instagram Threads nedir? Yenir mi? İçilir mi?

Her ne kadar günümüzde amaçlarından şaşmış olsalar bile sosyal medya platformlarının asıl amacı kullanıcılarını, arkadaşları, yakınları ile iletişimde halin tutmak ve benzer ilgi alanlara sahip kişiler bir araya getirmek. Snapchat ve benzeri birkaç uygulama halen steril bir ortamda yalnızca tanıdıklarınız için paylaşım yapma olanağı sunuyor. Snapchat’ın bu kadar kullanıcıya sahip olmasının en büyük sebebi de işte bu özel alanı insanlara sunması.

Instagram Threads

Instagram Threads sayesinde artık kendi belirlediğiniz kişilere paylaşım yapabileceksiniz. İndirilmeye sunan uygulama yakın zamanda kullanımdan kaldırılan Instagram Direct uygulamasının çok daha gelişmiş biri sürümü olarak düşünülebilir. Instagram Direct’ın özelliklerine ek olarak yeni uygulama da metin, fotoğraf, hikaye ve video paylaşabileceksiniz. Elbette bu paylaşımlarınızı yalnızca yakın arkadaşlarınıza eklediğiniz kişiler görebilecek.

Uygulamada sizin gönderilerinizi kimleri göreceğini seçebiliyorsunuz. Ayrıca uygulamada yakın arkadaşlarınızdan gelen mesajlar için özek gelen kutusunun yanı sıra beğeni, ve yorumlardan anında haberdar olmanız için bildirimler yer alıyor. Otomatik durum özelliği, gönderilere konum ekleme ve standart sosyal medya özellikleri yeni uygulamada mevcut

İlginizi Çekebilir  Facebook, İçerik Stüdyosu Hizmetini Instagram İçin Kullanıma Açtı

Instagram’ın yeni uygulamasını indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz

Android

iOS

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz