Dünyanın en çok kullanıcı sayısına sahip sosyal medya platformlarından Instagram, kullanıcıların beğeneceği bir özellik daha getirmeye hazırlanıyor. Instagram hikayelerine yeni getirilecek özellik arttırılmış gerçeklik desteği olacak. Yeşil Ekran ismi verilen özelik şuanda test aşamasında.

Instagram çok yakında ilginç ve çok kullanılacak bir özelliği daha kullanıcılarına sunmaya hazırlanıyor. Yeni özellik, sinema ve dizi ile ilgilenen her kesin bildiği “Green Screen” bu özellik sayesinde istediğimiz an istediğimiz yerde olabileceğiz.

Yeşil Ekran şuan için yalnızca fotoğraf kullanabilecek

Yeşil Ekran

Nerede ise vizyona giren tüm filmlerde birkaç sahnede bile olsa kullanılan Yeşil Ekran’ı basitçe anlatmak gerekirse; arka plana başka bir görüntü eklemek denilebilir. Instagram Hikayelerine eklenecek özellik sayesinde, Yeşil Ekran’ı aktif hale getirdiğinizde çektiğiniz fotoğrafların arka planına dilediğiniz görseli eklem imkanına sahip olacaksınız.  

Yeşil Ekran özelliği yalnızca fotoğraflar için kullanılabilecek. Şuan bir açıklama yapılmamasına rağmen ileri zamanlarda ve kullanıcıların talebi doğrultusunda arka planda istenilen video’nun oynatılması da söz konusu olacaktır. Konu hakkında Instagram yetkilileri her zaman olduğu gibi resmi bir açıklama yapmadı. Ancak özelliğin testlerin tamamlanmasının ardından yakın zamanda kullanıma sunulması bekleniyor.

İlginizi Çekebilir  Apple Artırılmış Gerçeklik Seti Çıkartmaya Hazırlanıyor

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz