Instagram kullanıcılarının daha rahat sohbet edebilmeleri için yapılan Direct uygulaması pek rağbet görmemişti. Beklenen ilgiyi görmeyen Uygulama önümüzdeki ay kullanımdan kaldırılacak.

2017 yılında Instagram’ın kullanıcılarına rahatça sohbet etmelerini sağlamak amacıyla yapılan Instagram Direct, ne kullanıcıları ne de Instagram’ı memnun etti. Yaklaşım 1,5 yıldır kullanılan uygulama, şirketin verdiği karar sonucu kapatılıyor.

Instagram Direct hüsranı

En hızlı büyüyen sosyal platform Instagram için iki milyara yaklaşan kullanıcısı için geliştirmişti ancak kullanıcılar WhatsApp ve Facebook Messenger uygulamalarını kullanmaya devam etti. Aslında Instagram sahip olduğu diğer mesajlaşma platformlarına rakip yaratmak amacı gütmüyordu kullanıcı sayısını daha da artırmaya çalıştığı instagram’ı başlı başına bir medya platformuna dönüştürüp insanların daha fazla vakit geçirmesini hedeflemişti. Düşünülen maalesef olmadı, Facebook bile olsanız İnsanları alışkanlıklarından vazgeçirmek oldukça zordur. Bir süredir yenilik getirilmeyen uygulama gelecek ay kapanarak anılardaki yerini alacak.

Instagram Direct’e kayıtlı tüm sohbetleriniz otomatik olarak Instagram uygulamasına aktarılacak. Arşivinizi kaybetmeyeceğiniz gibi sohbetinize de kaldığınız yerden devam etme imkanına sahip olacaksınız. şüphesiz bu işten en zararlı çıkan DM’den yürüyenler olacak. söylentilere göre; DM’den yürüyenler uygun hava koşulları olan başka platformlara göç etme hazırlığına başlamışlar. göç tamamlanana kadar hayatta kalmalarını sağlama için özelikle kadın kullanıcıların Instagram hesaplarına bir kap su koymalarını tavsiye ediyoruz. 🙂

Uygulamada kullanılan teknoloji ve yenilikler elbette heba olmayacak. Kardeş uygulamaları WhatsApp ve Facebook Messenger’a eklenecek. böylece sevdiğiniz özelliklerden yaralanmaya devam edebileceksiniz.

İlginizi Çekebilir  Samsung Galaxy A10s Satışa Sunuldu

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz