Microsoft bombaları birbiri ardına patlatıyor. Şirket bugün düzenlediği etkinlikte uzun zamandır teknoloji haberlerini meşgul eden ve merakla beklenen iki ekranlı ve Android işletim sistemini kullanan yeni akıllı telefonu “Surface Duo”yu resmi olarak tanıttı.

Windows Phone işletim sistemi ile giriş yaptığı akıllı telefon piyasasında umduğunu bulamayan Microsoft, muhteşem bir dönüş yapmaya hazırlanıyor. Yenilgi kabul etmeye şirket, dikkat çekici tasarıma sahip çift ekranlı yeni akıllı telefonu Surface Duo’yu duyurdu.

Microsoft, eşine az rastlanır tasarıma sahip akıllı telefonu ile yeniden “bende varım” dediği akıllı telefon sektöründe adından çokça söz ettireceğe benziyor. Şirketin katlanabilir bir telefon üzerinde çalıştığı söylenmişti. Söylentiler fazlaca ses getirmiş ve çeşitli teoriler bil geliştirilmişti Microsoft söylenenlere benzer bir cihaz ile çıkageldi.

Surface Duo, akıllı telefonlara farklı bir bakış açısı getiriyor

Surface Duo

Surface Duo, Microsoft’un geliştirdiği en iyi akıllı telefon. Her biri 5.6 inç büyüklüğünde olan iki ekranı 360 derecelik ince menteşe sayesinde 360 derece katlanabiliyor. Katlanabilir telefonlara farklı bir bakış açısı getiren telefon oldukça şık görünüyor.

Android ekosisteminin en güçlü yonga setlerinden biri olan Snapdragon 855’den gücünü alan akıllı telefon Android uygulamalarını çalıştırıyor. Resmi olarak açıklamasa bile Android platformundaki uygulamaları çalıştırdığı için Anndroid işletim sistemi ile kutusundan çıkacağı kesin.

Akıllı telefon 2020 yılının üçüncü ya da dördüncü çeyreğinde piyasaya sürülecek. Çıkış tarihine henüz oldukça fazla süre olduğu düşünülürse telefon piyasaya çıkmadan önce büyük ihtimalle donanım güncellemesi alacaktır. 2020 yılının sonlarına geldiğimizde Snapdragon 855 yonga seti orta segment cihazlara kadar düşmüş olabilir. Bu neden ile Microsoft donanım güncellemesi yapacaktır.

İlginizi Çekebilir  Huawei İşletim Sistemi Resmi Olarak Duyurdu: HarmonyOS

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz