Yakın zamanda tanıtılar Huawei Nova 5 Serisi büyük bir satış başarısı yakalamış durumda. Huawei Nova 5, Nova 5i ve Nova 5 pro modelleri yalnızca 30 gün içerisinde 2 milyon adet  satıldı.

Çinli teknoloji şirketi Huawei haziran ayında yepyeni serisi Huawei Nova’yı tanıtmıştı. Seri, Huawei Nova 5, Nova 5i ve Nova Pro akıllı telefonlarından oluşuyor. Orta segment için üretilen seri uygun fiyatı ve etkileyici özellikleri ile dikkat çekiyor. Rekabetin oldukça kızgınlaştığı akıllı telefon piyasası için oldukça dikkat çekici hamle olan seri, Huawei’nin yüzünü güldürmüş gibi görünüyor.

Huawei Nova 5 serisi Çin’de satış patlaması yaptı

Huawei Nova 5 Serisi

Huawei, yeni serisi yalnızca bir ay içerisinde 2 milyon adet satıldığını açıkladı. 30 gün gibi kısa sürede gerçekleşen bu satıl yalnızca Çin pazarındaki satışlar. ABD’nin uyguladığı yasaklar ardından oldukça zor günler geçiren Çinli şirket, yakaladığı bu satış rakamları ile birazda olsa rahatlamış görünüyor.

Elde edilen bu satış rakamının tek sebebi telefonun iyi özellikler ve fiyatı değil. ABD yaptırımlarının ardından zor günler geçiren Huawei’ye Çin halkı sahip çıktı diyebiliriz. Yasadıkları sorunun ardında Çinli tüketiciler çoğunlukla Huawei’yi tercih etti. Ayrıca bugün resmi olarak duyurusu yapılan Huawei Nova 5i Pro modelinini piyasaya çıkması ile bu rakamın artması bekleniyor.

İlginizi Çekebilir  6000 mAh Bataryaya Sahip Galaxy M30s Duyurdu: İşte Fiyatı ve Özellikleri

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz