Çinli teknoloji üreticisi Huawei’nin alt markası Honor mobil oyuncuları sevindirecek bir duyuru yaptı. Şirket akıllı telefonlar için kontrolcü ürettiğini resmi olarak duyurdu. Bir analoğu ve altı adet fiziksel tuşu bulunan kontrolcü, oldukça kullanışlı görünüyor.

Akıllı telefon teknolojisinin gelişmesiyle mobil oyunlar her geçen gün daha iyi grafikler ve mekanikler ile piyasaya çıkıyor. Bu durum “oyunculuk” kavramından ayrı “mobil oyunculuk” kavramı oluşmuş durumda. konvansiyonel oyunlar (PC ve konsol oyunlar) mobil oyunları gerisine düşmüş durumda. Hal böyle olunca şirketler mobil oyunlara göre ürünler geliştirmeye başladılar. Bazı üreticiler bir adım ileri giderek mobil oyunculara özel akıllı telefonlar üretmeye başladılar.

Akıllı Telefonlar için üretilen kontrolcü yeni bir mobil oyun deneyimi sunuyor

Mobil oyuncular için özel ürün geliştiren şirketler kervanına Huawei’nın alt markası Honor’da dahil oldu. Honor’un yeni çıkacak telefonları mobil oyunlar konusunda kullanıcılarını üzmeyecek donanım özelliklerine sahip. Üretilen kontrolcü sayesinde yepyeni bir mobil oyun deneyimi yaşatmayı vaad ediyor. Kontrolcü, sadece Honor kullanıcıları değil güçl donanıma sahip tüm mobil oyuncuları memnun edecek gibi görünüyor.

akıllı telefonlar için kontrolcü

Kontrolcüde bir adet analog ve altı adet fiziksel tuşa sahip. Tuşları oyun alışkanlığınıza göre dilediğiniz gibi ayarlayabiliyorsunuz. Kontrolcü iyi tasarımı sayesinde akıllı telefonun yanında olcukça küçük bir alan kaplıyor ve bu sayede şık durmayı başarıyor.

400 mAh’lık bir batarya ile gelecek cihaz USB Type-C bağlantısına sahip. Kontrolcüyü, akıllı telefonunuza Bluetooth ile bağlayarak kullananız mümkün olacak. Sahip olduğu USB Type-C bağlantısı sayesinde telefonunuzun şarjı ile kullanmanız mümkün olacak.

İlginizi Çekebilir  Motorola One Zoom Özellikleri İnternet'e Sızdı

Kontrolcünün fiyatı hakkında bir açıklamada yapılmadı. İçinde bulunduğumuz yılın aylarında doğru satışa sunulacak Honor 20 ve Honor 20 Pro ile birlikte piyasaya sürülmesi düşünülüyor.  

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz