Son yılların sevilen aksiyon serisi Hızlı ve Öfkeli’nin spin off’u Hobbs ve Shaw gişe performansı ile yapımcılarının yüzünü güldürdü. Aksiyon sineması sevenlerin çok sevdiği iki aktörü bir araya getiren film ABD’de geçtiğimiz cuma vizyona girdi.

Aksiyon filmi sevenler uzun bir süredir bu Hobbs ve Shaw filmini bekliyorlardı. Aksiyon sinemasının iki büyük yıldızını bir araya getiren yapım Hızlı ve Öfkeli serisinin ilk spin Off’u olma özelliğini de taşıyor. Film Cuma günü Amerika bölgesinde vizyona girdi ve İlk hafta sonu beklendiği gibi oldukça iyi bir gişe başarısı yakaladı. İlk hafta sonu Vizyona girdiği bölgelerde toplam 180 milyon dolar hasılat elde etti.

Hobbs ve Shaw, Gişe performansı ile zirveyi ele geçirdi

Hobbs ve Shaw, ilk hafta sonunda kuzey Amerika bölgesinde 60 milyon dolar gibi büyük bir gişe hasılatı elde etti. Filmin vizyona girdiği diğer bölgelerde ise toplam hasılatı 120 Milyon dolar. Toplam 180 milyon dolar gişe yapan film Disney’in The Lion King filmini geride bırakarak zirveye yerleşti. Film şuanda Çin’de vizyona girmiş durumda değil. Çin’de ve G.kore gibi izleyici sayısı fazla ülkelerde vizyona girdiğinde bu rakam artacaktır.

Hobbs ve Shaw Gişe

Dwayne Johnson ve Jason Statham gibi şuan ki en büyük aksiyon yıldızlarını bir araya getiren film, Hızlı ve Öfkeli serisin tüm özelliklerini taşıyor. Film, bol aksiyon, akıcı ve oldukça sade senaryonun yanında son sürat giden arabalar sayesinde, patlamış mısırınızı alıp kısa sürelide olsa aklınızı boşaltmanızı sağlıyor. Tüm bu özellikleri nedeni ile filmin gişesinin 700 milyon doları aşması bekleniyor. Filmin bütçesinin 200 milyon dolar olduğunu belirtelim.

İlginizi Çekebilir  Scooby-Doo’nun Yeni Filmi “SCOOB” İlk Fragmanı ile Huzurlarınızda

Filmin yönetmeni size çok tanıdık gelecek. Deadpool 2 ve Atomic Blonde filmleri ile iyi bir aksiyon yönetmeni olduğunu ispatlayan David Leitch Hobbs ve Shaw filminin direksiyonunda bulunuyor. Jason Statham, Dwayne Johnson, Idris Elba ve Vanessa Kirby gibi ünlü isimlerden oluşan kadrosu yönetmeninden geri kalır değil.

Hobbs & Shaw’ın yönetmenliğini Deadpool 2 ve Atomic Blonde filmlerinden tanıdığımız David Leitch üstleniyor. Filmin oyuncu kadrosunda ise Jason Statham, Dwayne Johnson, Idris Elba ve Vanessa Kirby gibi ünlü isimler yer alıyor.

Hızlı ve öfkesli spin Off’u  Hobbs ve Shaw, ülkemizde 2 Ağustos 2019tarihinde vizyona girecek. 

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz