Artırılmış gerçeklik oyunu dendiğinde ilk akla gelen oyun olan Pokemon Go büyük bir başarıya imza attı. Bir dönem hepimizi sokaklarda Pokemon avına çıkaran oyun, iOS ve Android platformlarında toplam 1 milyar indirmeyi geride bıraktı.

6 Temmuz 2016 tarihinde piyasaya çıkan oyun Niantic tarafından geliştirildi. İlk çıktığı dönemde tüm dünyayı kasıp kavuran konum tabanlı artırılmış gerçeklik oyunu çıkışının üzerinden 3 yıl geçtikten sonra 1 milyar indirilmeyi aştı.

Toplam bir milyar adet indirmenin 500 milyonu oyunu piyasaya çıktığı ilk aylarda gerçekleşti. Geri kalan 500 milyon indirme ise 3 yıla yayılmış durumda. ivmesini tamamen kaybeden oyun için bu rakama ulaşmak oldukça büyük bir başarı. bu gelirin büyük kısmı oyunun ilk çıktığı aylar olduğunu belirtelim.

Pokemon Go, 1 milyar indirmeye ulaşmasının yanı sıra ciddi bir gelir elde etti

Pokemon Go

Oyun bu başarısı ile Clash Royale ve Candy Crush Saga gibi halen popülerliğini koruyan olunlardan daha çok kazanç elde etmiş durumda. Pokemon Go, App Store ve Google Play Store’dadünya çağında toplam olarak 2.65 milyar dolar kazandı.

Niantic, geliştirdiği yeni oyunlar Team Rocket to Pokémon Go ve Shadow Pokémon artırılmış gerçeklik türü için pek çok yeni özellik tanıtıyor. Konum tabanlı artırılmış gerçeklik oyunları kategorisinde açık ara önce olan şirket yakın zamanda Pokemon Go oyununa PvP mekanikleri konusunda küçük bir güncelleme getirmişti.

İlginizi Çekebilir  Cyberpunk 2077 Sistem Gereksinimleri Belli Oldu, PC’leri Çok Zorlayacak!!!

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz