Çıktığı döneme damgasını durun ve pek çok insanı konum tabanlı arttırılmış gerçeklik türü ile tanıştıran Pokemon GO oyununun yapımcısı Niantic, yepyeni artırılmış gerçeklik oyunu olan Harry Potter: Wizards Unite 21 Haziranda çıkış yapacak.

Birkaç yıl önce çıkarttıkları Pokemon Go ile oyun piyasasını kasıp kavuran Niantic, uzun süredir sessizdi. Şirket sessizliğini popüler kültürün önemli ögelerinden olan Harry Potter’ın artırılmış gerçeklik türünde oyunu ile bozacak. Duyurulduğu günden beri Harry Potter hayranları tarafından merakla beklenen Harry Potter: Wizards Unite beklenenden çok daha yakında piyasaya çıkacak.

Harry Potter: Wizards Unite, Pokemon GO’nun başarısını yakalayabilecek mi?

Oyunun duyurusu yapılalı oldukça uzun süre geçti, bu nedenle çıkış tarihinin 2020 yılında hatta 2021 yılına sarkacağı söyleniyordu. Şirket yaptığı açıklama ile Wizards Unite’in oyununun 21 Haziran tarihinde oyunseverlerin beğenisine sunulacağını duyurdu.

yeni artırılmış gerçeklik oyunu Wizards Unite geçtiğimiz aylarda Avusturalya ve Yeni Zelanda’da beta olarak yayınlanmıştı. Pokemon Go oyunu ile elde edilen başarı,  artırılmış gerçeklik türünün yepyeni tadı ve dünyanın en büyük popüler kültür ürünlerinden biri birleşince beklentiler bir hayli yüksek. Yeni oyunun Pokemon GO’nun elde ettiği başarıyı yakalaması hatta gelişen teknoloji ve Harry Potter’ın dünya çapında daha popüler olması nedeni ile Pokemon GO’yu geçmesi bekleniyor.

21 Haziranda tüm dünyanın erişimine sunulacak oyunun ne derece bir bararı elde edeceğini yakın zamanda hep birlikte göreceğiz. Ancak Pokemon GO’dan daha büyük bir potansiyele sahip olduğunu söylemek yanlış olmaz.

İlginizi Çekebilir  Marvel's Avengers Oynanış Videosu İle Huzurlarınızda

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz