İngiliz yazar J.K Rowling’in kaleme aldığı Harry Potter kitap serisinin sınırları kütüphaneleri aşalı çok oldu. Harry Potter şimdide tüm ürünlerini kapsayan Wizarding World Gold isimli bir abonelik sistemi başlattı.  

Önce dizi ve film platformları abonelik servisleri başlattı. Ardından müzik ve oyun şirketleri kendi abonelik sistemlerini oluşturdu. Ardından Google ve Apple gibi dev şirketler de abonelik sistemi kervanına katıldı. Uygun fiyatı ve rahatlığı nedeni ile kullanıcılar tarafından tercih edilen abonelik sistemi furyasına son katılan marka ise Harry Potter oldu.

Son dönemde abonelik servisleri giderek öne çıkmaya başladı. Masa üstü oyunlar, mobil oyunlar, içerik servisleri, müzik servisleri derken Harry Potter efsanesi de kendi abonelik servisi ile hayranlarının karşısına çıktı.

Wizarding World Gold Nedir?

Wizarding World Gold

Harry Potter, film, oyun, tiyatro, giyim dahil çok fazla markaya lisans hakkını vermesi nedeni ile abonelik sisteminin kapsamı oldukça geniş ve özellikle “Potterhead”leri çok sevindirecek ürün yelpazesine sahip.

Wizarding World Gold, isminden de anlaşıldığı gibi Harry Potter evreni için özel bir internet platformu hazırlayan Wizarding World tarafından hazırlandı. Abonelik kapsamında Wizarding World platformundaki ürünlerin yanı sıra Warner Bros. hediyeleri de bulunuyor.

Abone olanların erişebileceği ürünler ise şöyle: Harry Potter serisindeki 7 kitaba e-kitap formatında erişim, koleksiyon rozetleri, yeni ve daha önce görülmemiş sahne arkası videolara erişim, etkinlikler için öncelikli olarak bilet satın alabilme hakkı,  Wizarding World bünyesinde geliştirilen platformun sanal mağazasında ve fiziki ürünlerde yüzde 9 indirim. Ayrıca Warner Bros stüdyolarının Londra ve Hollywood’da bulunan mağazalarında özel indirimler yer alıyor.

İlginizi Çekebilir  Tartışılan UFO Görüntüleri için ABD’den açıklama geldi: Görüntüler Gerçek!

Paket içerisinde kişiselleştirilmiş interaktif bir günlük yer alıyor. Keys and Curios ismi verilen günlük Harry Potter evreninde geçen olayların günlük olarak takip edebilmenizi sağlıyor. Böylece tıpkı seride olduğu gibi interaktif bir gazetenin sahibi oluyorsunuz. Wizarding World Gold yıllık abonelik ücreti 75 dolar olarak açıklandı.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz