Facebook, Oculus Connect 6 etkinliğinde yeni sanal sosyal dünyası “Facebook Horizon”u resmi olarak duyurdu. Mark Zuckerberg tarafından yapılan duyurulan Sanal VR dünyası, 2020 yılında açılacak.

Mark Zuckerberg, Facebook2un yepyeni VR dünyasını Oculus Connect 6 etkinliğinde tanıttı. Facebook Horizon ismi verilen sanal sosyal dünya Oculus Quest ve Rift platformları için çıkış yapacak. Sosyal medya alanında devrimsel bir kapıyı aralayacak olan sanal dünya bilim kurgu filmlerinde gördüğümüz bir teknolojiyi gerçek dünyaya taşıyor.

Kendi karakterinizi oluşturarak giriş yapabileceğiniz Facebook Horizon, ancak oluşturduğunu karakterin bacakları olmayacak. Karakteriniz ile şehir merkezi gibi belirli alanlara kolayca ulaşmak için portalları kullanabileceksiniz. Bu yeni VR dünyasını ortak zevklere sahip olduğunuz kişilerle sosyalleşmek amacı ile kullanabilirsiniz. Eğer amacınız sosyalleşmek değilse oyun oynayarak keyifli vakitler geçirmeniz de mümkün.

Facebook Horizon

Facebook Horizon’un mağazasında yer alacak oyunların bazılar açıklanmış durumda. Havada diğer oyuncularla rekabette girebileceğiniz Wings Strikes ve yeni dünyalar yaratabileceğiniz World Builder ilk olarak açıklanan oyunlardan.

Bu yepyeni sosyal medya alanını ilk deneyimleyen kişilerden olmak isteyenler için kayıtlar açılmış durumda. Facebook Horizon’un beta test sürecinin bu yıl içerisinde başlayacağı belirtiliyor. Ayrıca belirtelim yeni VR sanal dünyaya Oculus Quest veya Oculus Rift VR cihazları kullanılarak giriş yapılacak.

Facebook Horizon tanıtım videosu

Bu yeni sanal dünyanın betası için kayıt olmak isterseniz Buradan resmi sayfasına ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir  Leonardo Da Vinci’nin robotu üretildi

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz