Facebook 2016 yılında piyasaya sürdüğü Messenger uygulamasının hafifletilmiş sürümü Facebook Messenger Lite 3 yıl içerisinde inanılmaz bir başarıya imza attı. Facebook Messenger Lite, Google Play Store üzerinden toplam 500 milyon indirmeyi geçti.

Bilindiği üzere Facebook Messenger uygulamasının orijinal hali 2016 yılında 1 milyar indirmeyi aşmıştı.Uygulama temel olarak Messenger’in daha hafif hali. Özellikle eski model akıllı telefonlarda daha rahat kullanım sunan Messenger Lite bugün itibari ile Play Store’dan 500 milyon indirilmesi geçti.

Kota ve eski telefon dostu Facebook Messenger Lite

Bundan üç yıl önce 2016 yılında duyurusu yapına Messenger Lite, 10 MB’dan az boyutu ve az veri kullanması ile eski model akıllı telefonlarda kasma sorununu ortadan kaldırıyor. Bu nedende pek çok eski model telefon sahibi kişi tarafından tercih edildi ve indirildi. çıktığı ilk yıl 100 milyon indirmeye ulaşan Lite, üç yılda 500 milyon barajını aştı.

Facebook Messenger Lite

Tüm kullanıcıların kasma ve fazla veri harcama sıkıntısı olmadan mesajlaşması için geliştirilen uygulama amacını başarmış gibi görünüyor. Uygulama özellikle, eski model, sorunlu işlemci, RAM ve depolama sorunu yaşayan cihaz sahipleri tarafından tercih ediliyor.

Uygulamanın indirme sayısı 500 milyonu aşmış olabilir ancak Facebook, Messenger Lite’in dağıtımını küresel olarak henüz başlatmadı. Bu nedenle Lite uygulamasını APK olarak indirenleri sayısı bilinmiyor ve bu rakama dahil edilmediler. Özellikle ülkemiz gibi mobil tarife fiyatlarının yüksek olduğu bölgelerde büyük ilgi gören uygulama son derece popüler durumda. uygulama yakaladığı bu ivmeyi devam ettirebilirse yakın zamanda 1 milyar barajını aşacaktır.

İlginizi Çekebilir  Xiaomi Mi Note 10 Kamera Özellikler Belli Oldu: Mobil Fotoğrafçılığa Bakışınız Değişecek!

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz