Dünyanın en fazla kullanıcıya sahip sosyal medya platformu Facebook son dönemde oldukça ilgi gören modu getirmeye hazırlanıyor. Facebook karanlık mod için testlere başlamış durumda. İlk olarak Android uygulamasında denene modun ne zaman kullanıcıların hizmetine açılacağı bilinmiyor.

Gece modu ismi ile de bilinen karalık mod bilmeyenler için özetlersek uygulamanın yada telefonun koyu renk paletine sahip bir görünüme kavuşması. Tek ve yegane özelliği bu olan mod kısa sürede tüm uygulama ve işletim sistemlerine yayılmış durumda. Artık nerede ise hesap makinelerine bile gelmiş olan son yılların revaçta görünümü karanlık mod sonunda Facebook’a geliyor.

Facebook Karanlık Mod için çalışmalara başladı

Facebook Karanlık Mod

Facebook Android uygulaması için geliştirilen mod, ne zaman kullanıcıların hizmetine sunulacağına dair bir bilgi yok. Ancak yakın zamanda olacağını söyleyebiliriz. Android uygulamasının ardından iOS platformuna ve Web uygulamasına da gelecektir.

Karanlık mod Facebook Messenger için kullanıma açılmıştı. Messenger uygulamasında henüz denemediyseniz sol üst köşede profilinize tıklayarak modu aktifleştirebilirsiniz. Belirtmekte fayda var Facebook Messenger uygulamasında bulunan karanlık mod hem iOS hem de Android uygulamasında kullanılabilir durumda. Messenger uygulamasında karanlık modu denemenizi tavsiye ediyoruz.

Facebook oldukça kapsamlı bir platform. Bu kadar büyük bir yapının temasını tamamen değiştirecek böyle bir modu getirmesi biraz zaman alacaktır. O nedenle ilk olarak Android uygulamasında göreceğimiz modun iOS ve PC platformlarına yayılması biraz zaman alacaktır.

İlginizi Çekebilir  Henüz Tanıtımı yapılmayan İPhone 11’in Çakması satışa çıktı

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz