Dünyanın en çok kullanıcıya sahip sosyal medya platformu Facebook, beğeni ve yorum sayısı gizleme özelliğini uygulamaya geçirmek için hazırlıklarını bugün başlatıyor. İlk olarak Avustralya’da test edilemeye başlanacak özellik yayınlanan reklamlar içinde geçerli olacak.

Sosyal medyada yapılan paylaşımlarının beğeni sayısı, amacını aşmış ve artık psikolojik bir durum olmuştu. Kullanıcılar daha fazla beğeni almak için sosyal mecralar amacından çıkartıp yapay ve samimiyetsiz bir ortam haline sokmuşlardı. Tabii bunda sosyal medya platformlarının da büyük katkısı var. Bu durumun farkında olan Facebook, müdahale etmek için ilk adımlarını bugün atıyor.

Facebook Beğeni ve Yorum Sayısı gizleme özelliğini Avusturalya’da test ediyor

Facebook beğeni ve yorum sayısı

Facebook, her ne kadar ivmesini sahibi olduğu Instagram’a kaptırmış olsa da İki milyarın üzerindeki kullanıcı sayısı ile dünyanın en büyük sosyal medya platformu olma özelliğini koruyor. Son dönemde sıkça veri ihlali skandalları ile anılan şirket, ciddi bir imaj düzeltme çalışması başlattı. Yapılan çalışmalardan biride Facebook’un ilk zamanlarındaki gibi güvenli ve tıpkı evimizin salonu samimi bir ortama dönüş yapması var. Bu konuda pek çok hamle yapan şirket yalan/yanlış bilgi ve + gibi içerikleri geri plana atıyor. Bugün itibari ile başlayan testler ile “beğeni hastalığı”na müdahale edecek.

Facebook sözcüsünün yaptığı açıklamalara göre Avustralya’da başlayacak testlerde kullanıcıların tepkileri ve genel kalite ve samimiyetin durumunu anlamak için geri bildirimler toplanacak. Alınan verilere göre yeni özellik dünya geneline yayılacak.

İlginizi Çekebilir  Samsung Galaxy A90 Özellikleri Kutusu İle Birlikte Ortaya Çıktı

Bilindiği gibi Facebook’un sahibi olduğu Instagram aynı özelliği yakın zamanda test etmişti. Facebook bu testin temek amacı olarak beğeni baskısını ortadan kaldırarak daha samimi paylaşımları öne çıkartmak olarak açıklamıştı.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz