Bugün ortaya çıkan haberlere göre WhatsApp iOS 8 ve Windows Phone desteğini kesecek. WABetaInfo’nun haberine göre WhatsApp, Windows Phone işletim sistemine 1 Oca 2020 tarihine kadar iOS 8 işletim sistemine ise 1 Şubat 2020 tarihine kadar destek verecek.

Facebook’un sahibi olduğu en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, bu kez kullanıcılarının bir kısmını üzecek bir haber ile karşımızda. İnsanlar ile iletişimimizi oldukça kolaylaştıran uygulama eski işletim sistemlerinden desteğini çekeceğini açıkladı.

WhatsApp iOS 8 ve Windows Phone’a veda ediyor

WhatsApp iOS 8

WhatsApp platformu ile alakalı haberleri ile bilinen “WABetaInfo“da yer alan bilgiye göre 2020 yılının başı itibari ile WhatsApp, iOS’un sekizinci sürümü ve Windows Phone işletim sistemini sistemler için desteğini çekecek. Eğer iOS 8 işletim sistemini kullanan bir iPhone’unuz ve ya Windows Phone işletim sistemini kullanan bir akılı telefonunuz varsa işleriniz oldukça zorlaşacak.

WhatsApp, 1 Ocak 2020 itibariyle Windows Phone ve 1 Şubat 2020 itibari ile iOS 8 işletim sistemlerinden desteğini çektiğinde kullanmaya devam edebileceksiniz. Uygulamayı silip yeniden yüklemeniz mümkün olmayacak. Hesap doğrulama işlemi yapmanız gerektiği durumlarda ise işlemi gerçekleştiremeyeceğiniz için WhatsApp’a veda etmeniz gerekecek.

İlginizi Çekebilir  Twitter, 'Bu Tweet Kullanılamıyor' Yazan Paylaşımlar İçin Daha Fazla Bilgi Verecek

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz