Netflix The King

Netflix, The King filminin fragmanını yayınladı. Büyük bütçesi epik sahneler ve kadrosu ile dikkat çeken film, platformun Yüksek kaliteli yapımlarından biri.

Call Me by Your Name filmi ile ismini duyuran ve iki Oscar adaylığı bulunan Timothée Chalamet’ın başrolünde oynadığı “The King” Netflix’in en iddialı filmlerinden biri olacağı benziyor. Büyük bütçesi ve epik sahneleri ile sinema filmi izlenimi veren yapımın yönetmenliğini David Michod üstleniyor.

Netflix The king için oldukça iddialı bir kadro oluşturmuş. Başrolde yer alan Timothée Chalamet ve Joel Edgerton’a Robert Pattinson, Lily-Rose Depp, Ben Mendelsohn ve Sean Harris eşlik ediyor. Filmin senaryosu, yönetmen koltuğunda oturan David Michod ve Joel Edgerton kaleme aldı.

Filmin konusu ise şöyle; Hal, hiç istemese bile baasının ölümünden sonra İngiltere tahtına çıkar. Tahta çıkana kadar sıradan bir vatandaş hayatı süren Hali kendisini bir anda saray entrikalarının arasında bulur. Bir yanda da babasından miras kalan kaos ve savaş ile uğraşmak zorundadır. Genç kral’a, en arkadaşı ve akıl hocası olan şövalye John Falstaff destek olmaktadır.

Netflix, The King filmini bu sonbahar yayınlayacak

David Michod ve Joel Edgerton tarafından yazılan senaryo, William Shakespeare’in Henriad isimli eseri kaynak olarak alındı. Dördüncü Henry oyunun birinci ve ikinci bölümleriyle Beşinci Henry oyunu harmanlanarak film haline getirildi. Çalışmaları 2013 yılında başlayan film sonbaharda yayınlanacak.  

İlginizi Çekebilir  Ip Man 4 Filminin İlk Fragmanı Yayınlandı

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz