diablo IV

Bir efsane küllerinden yeniden doğuyor. Blizzard düzenlediği Blizzcon 2019 fuarında “Diablo 4”ü resmi olarak duyurdu! Şirket duyuru ile birlikte oynanış video da yayınladı. Diablo IV özüne dönerek Diablo III’den daha karanlık bir atmosfere sahip olacak.

Diablo 4, uzun zamandır oyun dünyasında fısıltılarla konuşulan bir konuydu. Kimileri çıkacağına kesin gözü ile bakarken kimileri de Diablo III’ün başarısızlığı nedeni ile bir daha asla yeni bir Diablo oyunu gelmeyeceğini söylüyordu. Ancak hiçbir oyun sever iyi bir Diablo oyununa hayır diyemez. Blizzard, düzenlediği Blizzcon fuarında büyük bir sürpriz yaparak Diablo IV’ü duyurdu. Yeni oyun tıpkı Diablo 2 gibi oldukça karanlık bir atmosfer vadediyor.

Diablo 4

Oyun Diablo III’te gerçekleşen olayların yıllar sonrasında geçecek. Cennet ve Cehennemim milyonlarda cana mal olan çekişmesinden sıyrılan Lilith yeni oyunda kötü adam olarak karşımıza çıkacak.

Diablo 4 oynanış videosu

Yayınlanan oynanış videosunda önceki üç oyundan tanıdığımız üç sınıfa ait karakterleri düşmanlarını ile savaşmalarını izliyoruz. Videoda gördüğümüz karakterler: Barbar (Barbarian), Büyücü (Sorceress) ve Druid. Ayrıca oyunda Amazon veya Rogue ya da Necromancer’ı görme ihtimalimiz var.

Önceki oyunlara göre büyümüş bir harita bizleri bekliyor. Atımıza atlayıp haritayı keşfedebileceğiz. Blizzard, yaptığı açıklamamda oyuncuların birbirleri ile mücadele edebilmeleri için özel PvP arenalarının oyunda yer alacağını açıkladı. Görsel olarak oldukça tatmin edici duran oyun PC, PlayStation 4 ve Xbox One için çıkış yapacak. Ancak oyunun çıkış tarihi şuan için açıklanmadı.

İlginizi Çekebilir  FIFA 20 Oynayanların Kişisel Verileri Sızdırıldı!!!

Oynanış videosunda da fark edilebileceği üzere görsel anlamda da oldukça etkileyici duran oyun PC, PS4 ve Xbox One için piyasaya sürülecek. Oyunun çıkış tarihi ise henüz belli değil.

Diablo IV tanıtım filmi

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz