Douglas Adams’ın klasik bilim kurgu/komedi romanı bize evrenin değişik olasılıklarını gösteren ve 42 rakamını sevdiren Otostopçunun Galaksi Rehberi Dizi oluyor. Havlularınızı yanınıza aldıysanız haberimize geçelim.

Otostopçunun Galaksi Rehberi ve dizi sözlerinin bir araya gelmesi bile güzel

Arthur Dent ve Ford Prefect’i ilk olarak kitap serisinde tanıdık. Takvimler 2005 yılını gösterdiğinde ise Garth Jennings’in yönetmenliğini yaptığı filmde gördük. Ve hepsinde 42’yi çok sevdik. Otostopçunun Galaksi Rehberi şimdi bir dizi ile geri dönüyor. Disney’in bünyesine yeni kattığı Netflix benzeri Stream servis olan HULU için çekilecek diziyi Jason Fuchs ve Carlton Cuse uyarlayacak. Otostopçunun Galaksi Rehberi’ni diziye uyarlayacak isimler hiç yabancı değiller. Jason Fuchs LOST dizisinden Carlton Cuse ise Wonder Woman’ın senaryosu ile tanıyoruz.

Arthur Dent isimli sıradan bir İngiliz, arkadaşı Ford Prefect ile günün birinde kendini uzayda bulur. Ford Prefect ile dünyada tanışmış ve arkadaş olmuşlardır ancak onun uzaylı olduğu gerçeği ile yüzleşir. İkili, birbirinden renkli karakterlerle uzayın derinliklerinde birbirinden eğlenceli maceralar yaşarlar. Onlar heyecanlı ve komik maceralar yaşarken bizlerde hayatın anlamı, evrenin olasılıkları,  insanların doğası ve psikolojisi gibi konular hakkında düşünürüz

Otostopçunun Galaksi Rehberi serisi ilk olarak 1978 yılında BBC’de radyo tiyatrosu olarak başladı. hiç kimsenin beklemediği ölçüde popüler olan seri kitaplaştırıldı. Kitaplaştırılmasının ardından popülaritesi tüm dünyaya ulaşan seri bilim kurdu, mizah ve absürt komedi türlerini mükemmel şekilde bir araya getirir.

İlginizi Çekebilir  PlayStation Oyunlarını Dizi ve Filmlere Uyarlamak için “PlayStation Productions” Kuruldu
Otostopçunun Galaksi Rehberi Dizi

Haberi bitirirken son olarak Marvin’i çok sevdiğimizi belirtelim

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz