Disney, klasik animasyon eserlerinin live action olarak yeniden çekimlerini birere birer vizyona sokuyor. Şirketin yeniden yapım projesinin yeni üyesi Müfettiş Gadget olarak belirlendi. Disney, yeni filmin hazırlıklarına başlamış durumda.

Disney’in klasik yapımlarını “Live Action” olarak yeniden çekilmesi projesinin son filmi “Aladdin” Mayıs ayında vizyona girmiştir. Oldukça yüksek gişe başarısı yakalayan klasik animasyonlar, hem Disney’e para kazandırıyor hem de biz izleyicilere çocukluğumuzda izlediğimiz ve çok sevdiğimiz yapımları günümüz teknolojisi ile yeniden izleme şansı yakalamamızı sağlıyor. Ayrıca tüm bu klasik eserler yeni nesle aktarılmış oluyor. Gelen haberlere göre şirket, animasyon dizisi ülkemizde de yayınlanan ve birkaç filmi çekilen Inspector Gadget’ı (Müfettiş Gadget) yeniden çekmeye hazırlanıyor.

Müfettiş Gadget kadrosunda kimler var?

Henüz Disney tarafından resmi bir açıklama yapılmadı ancak gelen haberlere göre şirket filin yapımcılığı için Dan Lin ve Jonathan Eirich ile anlaşma sağlamış. Dan Lin ve Jonathan Eirich son olarak Aladdin filminin yapımcısı olarak karşımıza çıkmışlardı. Aladdin filmi beklentilerin üzerine çıkarak 1 milyar dolar gişe hasılatı elde etmeyi başarmıştı.

Müfettiş Gadget

Filmin senaryosunu daha çok TV dizilerinin senaryoları ile bilinen Mikey Day ve Streeter Seidell tarafından yazılıyor. Ayrıca Day ve Seidell Disney Plus’da yayınlanacak Evde Tek Başına filminin senaristliğini de üstlenmişlerdi.

Müfettiş Gadget filmi sinema salonlarına uğramadan doğrudan DisneyPlus platformunda yayınlanabilir. Müfettiş Gadget’ın Animasyon serisi tüm dünyada çok izlenmişti ancak 1999 yılında vizyona giren live action filmi gişede hüsrana uğramıştı. Şuan için dünya genelinde fazla popülerliği kalmayan Inspector Gadget gişede yine başarısız olabilir. Bu nedenle Disney yapımı doğrudan yeni platformu için hazırlıyor olabilir.

İlginizi Çekebilir  Sony, 5.8 Milyon Dolarlık 16K Sinema Ekranı “Cyrstal LED”i Satışa Sundu

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz