Geçtiğimiz günlerde PlayStation 4 için yayınlanan Death Stranding’in yaratıcısı Hideo Kojima şüphesiz dünyanın en ünlü ve başarılı oyun yönetmenlerinden birisi. Kojima oyun alanındaki başarıları sosyal medya üzerinde de gösteriyor. Ünlü önetmen etkili sosyal medya kullanımı nedeni ile iki dünya rekorunu kırdı.

Hideo Kojima, yarattığı Metal Gear serisi ile oyun dünyasının en ünlü ismi konumunda. Son oyunu Death Stranding’de önceki oyunlarından aşağı kalmadı ve şuan oyun dünyasının yegane gündemin oluşturuyor. Yönetmen kariyeri boyunca Metal Gear serisi, Snatcher, Policenauts, Castlevania: Lord of Shadows, Zone of the Enders pek çok oyunda görev aldı ve sayısız ödül sahipti. Ancak bu kez çok farklı bir alanda olan Guinness’den ödül almış durumda.

Hideo Kojima artık bir rekortmen

Hideo Kojima

Son yılların en çok beklenen oyunlarının başında gelen Death Stranding geçtiğimiz günlerde PlayStation 4 için çıkış yaptı. Çıktığ günden beri oyun gündemini meşgul eden oyun, yaratıcısı ve yönetmeni Hideo Kojima’yı oldukça mutlu etti. Oyunculardan ve eleştirmenlerden olumlu yorumlar alan oyun Kojima’nın  çok farklı bir alanda ödül almasını sağladı. Ünlü yönetmen Kojima, iki farklı sosyal medya platformunda “en fazla takipçiye sahip video oyun yönetmeni”  alanında iki Guinness dünya rekorunu kırdı.

Kojima’nın İngilizceTwitter hesabını 2,8 milyon kişi, Japonca Twitter hesabını 813 bin kişi ve  Instagram hesabını ise 942 bin kişi takip ediyor. Bu takipçi rakamları onun rekorlar kitabına girmesini sağladı.  Yönetmen özellikle Death Stranding oyunun tanıtımı için sosyal medyayı oldukça etkin kullandı.

İlginizi Çekebilir  FIFA 20 İle Gelecek Yeniliklerin Tam Listesi

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz