Yakın zamanda oyun severlere ile buluşacak olan Call of Duty: Modern Warfare’in beta test süreci devam ediyor. Kapalı betaya katılan oyuncular COD: Modern Warfare’de Türk milli takımının efsane maçlarından birine yer verildiğini fark etti. “Hackney Yard” isimli haritanın içerisinde yer alan radyoda milli takımımızın Euro 2008 turnuvasında Çek Cumhuriyeti ile karşılaşmasının anlatımı yer alıyor.

Yakın zamanda piyasaya sürülecek COD Modern Warfare için geliştirici Activision yoğun bir çalışma içerisinde. oyunun Kapalı betasında oldukça ilginç bir ayrıntı keşfedildi. Oyunun haritalarından biri olan Hackey Yard’da bulunan bir radyoda milli takımımızın Euro 2008 yılında Çek Cumhuriyeti ile yaptığı efsane maçın anlatımına yer verildiği tesadüfen ortaya çıkarıldı.

Futbol tarihine geçen Euro 2008 Türkiye – Çek Cumhuriyeti maçı, spor severlerin hafızasında ilk günkü tazeliğini koruyor. Efsane maçta Çek Cumhuriyeti karşısında 2-0 geriye düşmüştük ancak maçın son düğü çaldığında 3-2‘lik sokar ile galibiyeti elde eden taraf olmaya başarmıştık. Maçın oldukça heyecanlı geçen son anlarının anlatımı COD Modern Warfare’de bulunan radyoda yayınlanıyor.

COD Modern Warfare’de Türk mill takımının maçına yer verildi

Bir aksiyon-savaş oyununda milli takımımızın maçının neden yer aldığı  merak konusu. Ancak söylentilere göre oyunun bir bölümü Orta Doğuda geçecek. ÖSO ve YPG terör örgütlerininde oyunda yer alacağı biliniyor. Oyunun küçük bir kısmı Suriye sınırında yada sınıra yakın bir bölgemizde geçmesi mümkün. İşte bu bölümlerden birinde radyoda milli takımımızın unutulmaz maçını duyabiliriz.

İlginizi Çekebilir  League of Legends, İran ve Suriye'de yasaklandı

COD: Modern Warfare’de Türk milli takımının maçının bulunduğu bölüm

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz