Dünyanın en çok kullanılan İnternet tarayıcısı Chrome, İOS versiyonunda ödemeleri kolaylaştırmak için yeni bir özellik getiriyor. Kolaylıkla Kredi kartı tarama özelliği ile daha hızlı ödeme yapabileceğimiz özellik sayesinde online alışverişler daha güvenli hale gelecek.

Android’in ardından Chrome’un İOS versiyonunda da kredi kartı tarama özelleği eklenecek

Teknoloji devir Google, birkaç hafta içerisinde Chrome tarayıcısının İOS sürümüne yepyeni bir özellik getirecek. Basitçe kredi kartı tarama özelliği olarak adlandırılan özellik online ödemeleri oldukça kolaylaştıracak.

Kredi Kartı Tarama

Tarayıcıda yer alacak özellik oldukça basit. Online bir ödeme yapıldığında kredi kartı numarası, son kullanma tarihi ve güvenlik kodu gibi pek çok veriyi tek tek girmek gerekiyor. Artık nerede ise tüm alışverişlerimizi ve ödemelerimizi internet üzerinden yaptığımız düşünürsek bu işlem oldukça sıkıcı olabilir. Chrome yeni özelliği ile ödeme sayfasına kredi kartınızı taratarak bu bilgileri aktarılmasını sağlayabileceğiz.

Chrome’un bu özelliği şuanda tarayıcının Android sürümünde kullanıma sunuluyor. Ancak İOS platformuna entegre edilmesi biraz zaman almış durumda. Apple cihazlarda kart tarama özelliğinin ne zaman kullanıma sunulacağı ise henüz bilinmiyor. Açıklamaların ışığında önümüzdeki haftalarda İOS platformunda da kullanıma açılması bekleniyor.

İlginizi Çekebilir  Google'dan yeni bir Sosyal Medya Platformu: Shoelace

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz