Son yıllarda veri ihlali skandalları oldukça artmış durumda. güvenlik önlemlerini arttıran teknoloji şirketleri uygulamalarına da veri ihlallerine karşı önlemler ekliyorlar. Yakın zamanda gelecek güncelleme ile Google Chrome şifreleriniz ele geçirilirse anında haber vererek tedbir almanızı sağlayacak.

Dünyanın en çok kullanılan İnternet tarayıcısı Google Chrome, önümüzdeki dönemde çıkacak versiyonlarından veri güvenliğine önem verecek. Tarayıcınıza kayıtlı olan şifrelerinizde herhangi bir sızıntı ya da hack sonucu sızıntı gerçekleştiğinde anında haberdar olabileceksiniz. bu sayede şifrelerinizi değiştirerek verilerinizin kötü amaçlı kişilerin eline geçmesini önleyebileceksiniz.  

Chrome şifreleriniz güvende olması için çalışma başlattı

Chrome şifreleriniz artık güvende

Son yıllarda nerede ise her ay yeni bir veri ihlali skandalı ortaya çıktı. Herkesin korkulu rüyasına dönen veri ihlali durumu için şirketler kendi çözümlerini getiriyor. Kişisel bilgileriniz verileriniz ve şifreleriniz ele geçirildiğinde bu durumu fark etmek bazen oldukça uzun zaman alabiliyor. Fark ettiğinizde ise çoktan zarar uğramış oluyorsunuz. Kredi kartı numaramızdan kimlik bilgilerimize kadar tüm bilgilerimizi sağladığımız tarayıcılarımız güvende olmasını hepimiz istiyoruz. Bunu farkında olan Google, Chrome tarayıcısına Password Leak Detection isminde yeni özelliği getirecek.

Şuanda Google Chrome Canry sürümünde testleri devam eden özellik, şüpheli yada ele geçirilmiş bir şifre kullanıldığında anlık olarak uyarı verecek. Şuan için özelliğin sızan şifre bilgilerini hangi kaynaktan elde edeceğine dair bir bilgi yok. Yeni güvenlik özelliği tüm kullanıcıların hizmetine açılması ise yaklaşık üç ay sürebilir.

İlginizi Çekebilir  Netflix Masaüstü Uygulamasında Yüzen Pencere Konseptini Deniyor

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz