Call of Duty efsanesini akıllı telefonlarımıza getiren Call of Duty Mobile, sadece iki gün içerisinde dünya çapında 20 milyonun üzerinden indirildi. Geliştirici şirket, oyun içi satın almalardan ise tomlam 2 milyon doları aşkın gelir elde etmiş durumda.

Yılların eskitemediği efsane Call of Duty’nin akıllı telefonlara gelmesi mobil oyuncuları sevindirmişti. Ancak oyunun ne derece başarılı olacağı ile ilgili bazı soru işaretleri vardı. Bugün yapılan açıklama ile tüm soru işaretleri giderildi. Call of Duty: Mobile, sektöre müthiş bir giriş yaparak sadece 48 saat içerisinde 20 milyonun üzerinde indirildi. Yapımın gelir kaynağı oyun içi satın almalardan ise 2 milyon doları aşan bir gelir elde etmeyi başaran COD, beklentileri aşmış durumda.

Twitter üzerinden paylaşılan oyunun açılış verilerine göre. Mobil sürüme en büyük ilgili Hindistan göstermiş durumda. yaklaşık 280.000 indirme ile ilk sıra Hintli kullanıcılar yer alırken Amerika Birleşik Devletleri yaklaşık 180.000 indirme sayısı ile 9 sırada kaldı.  

Call of Duty Mobile

Call of Duty: Mobile ne sunuyor?

Battle Royale şuanda en çok oynana oyun türü. En popüler olan Fortnite ve PUBG’ye sağlam bir rakip geldi. Yakın zamanda duyurusu yapılan COD serisinin mobil Battle Royale türündeki yeni oyunu Call of Duty: Mobile iOS ve Android için aynı anda yayınlandı. Akıcı ve güzel grafiklerinin yanı sıra oyunun klavye ve mouse desteği bulunuyor.

İlginizi Çekebilir  Google Play Pass Çok Yakında Kullanıma Açılacak

Mobil tarafında liderliği elinde bulunduran PUBG’yi koltuğundan etmek için geliştiren oyun Call of Duty deneyimini akıllı telefonlarımıza getirmiş durumda. Farklı modlar ve 5 haritasıyla Call of Duty: Mobile, serinini en iyi oyunları kabul edilen “Modern Warfare” ve “Black Ops” oyunlarında bulunan haritalar, karakterler ve silahlar yer alıyor. Oyunda Battle Royale modunun yanı sıra klasik Call of Duty oynanışı da yer alıyor. Tam 100 oyuncunun katılabileceği Battle Royale modunda isterseniz tek başınıza hayatta kalmaya çalışacaksınız isterseniz arkadaşlarınızla ekip olarak mücadele edebileceksiniz.

COD: Mobile Android Sürümü için Tıklayın

COD: Mobile iOS sürümü için Tıklayın

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz