BMW 2021 yılında piyasaya sürmeye hazırlandığı iNext için ilginç tasarıma sahip direksiyon geliştirdi. Normal sürüş modu ile otonom sürüş modu arasındaki geçişi kolaylaştıracak direksiyon, çokgen tasarımı ile oldukça beğeni topladı.

BMW’nin yeni elektrikli aracı iNext ile elektirikli araç piyasasındaki yerini sağlamlaştırmayı umuyor. Otomotiv devi yeni aracı için geliştirdiği direksiyonun görüntülerini paylaştı. 2021 yılında çıkacak iNext yalnızca elektrikli otomobil sektörünü domine etme amacı taşımıyor. Şirket yeni aracını otonom sürüş sistemlere sahip araçlar klasmanında da lider olması bekleniyor. Bu iki özelliği içinde barındıracak araç için yepyeni bir direksiyona ihtiyaç duyan BMW, o nedene bu eşsis direksiyonu geliştirdi.

BMW, çokgen direksiyon ile sürüş modları arasında geçişi kolaylaştıracak

BMW, çokgen direksiyon  ile sürüş modları arasında geçişi kolaylaştıracak

Yeni direksiyonun en önemli özelliği normal sürüş medu ile otomatik sürür modu arasında geçişi kolaylaştırması. Direksiyonun yapısı anıdan kontrolün ele alınması gereken durumlarda kolaylıkla kavrana bilmesi adına çokgen olarak tasarlandı.

Direksiyon, ayrıca diğer direksiyon modellerine göre daha kolay bir sürüş vaad ediyor. Simitteki aydınlatmalar ve göstergeler sayesinde araç zerinde tam kontrol sağlamak hedefleniyor. Otomatik sürüşte neler yapıldığını ayrıntılı şekilde gösterecek ve gerektiği ancak kontrolü ele alabiliyoruz.

Dünyanın en büyük otomotiv şirketlerinden BMW, diğer sektörlere nazaran elektrikli araç pazarında başarılı değil. Şirket yeni araçları ve tasarımları ile bu pazarda da kendine yer edinmeye çalışacak.

İlginizi Çekebilir  Disney, TV Kanallarında Netflix Reklamlarını Yayınlamayacak

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz