Steam Link İOS’da Yayınlandı. Bilgisayar Oyunlarını Telefonunuzdan Oynamanızı Sağlayan Steam Link, AppStore üzerinden indireceğiniz uygulama sayesinde, Steam hesabınızda olan oyunlar cep telefonunuzdan oynayabileceksiniz.  

Dünyanın en büyük oyun platformu Steam, önceki yıllarda yeni hizmeti Steam Link uygulamasını duyurmuştu. Uygulama sayesinde kullanıcılar, mobil cihazlarındaki ve bilgisayarlarındaki Steam hesaplarını birbirine bağlayarak rahatça oyun oynamaya devam edebiliyor.

Oyuncuların pek çoğu bu yen hizmeti beğenmişti. Uzun süre bilgisayar başında kalmak hem ciddi sağlık problemlerine neden olabiliyor hem de sürekli aynı yerde aynı pozisyonda oturmak oldukça bunaltıcı bir durum. Steam bu sıkıntıları aşmak amacıyla kolları sıvadı ve yeni hizmetini geliştirdi.

Sony benzer uygulamayı başlatmıştı. Remote Play ismindeki uygulama teknik anlamda fazlaca sorunlu olduğu için PlayStation kullanıcılarının pek ilgisini çekmeyi başaramamıştı.

SteamLink uygulaması App Store’da

Aslında daha önce Google Play Store ile AppStore’da yayınlanmıştı. Ancak Apple kural ihlali yaptığı gerekçesiyle uygulamayı kaldırdı. Yeni düzenlemeye gidilen ve önceki sürümündeki teknik hataların giderildiği yeni sürüm ü artık hem Google Play Store hem de AppStore’da yerini aldı.

Yanlış anlaşmalara maha vermemek için bir hususu belirtmeliyiz. bu uygulama, isminden de anlaşılacağı gibi Google Stadia tarzı bulut tabanlı bir servis değil. Oyunları mobil cihazınız üzerinde oynamak için bilgisayarınızda Steam açık olması gerekiyor zira uygulama gücünü buluttan değil bilgisayarınızdan alıyor.

iPhone ve iPad’inize  Steam Link uygulamasını buradan indirebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir  The Last of Us: Part 2 Çıkış Tarihi Açıklandı! Türkçe Dublaj İle Geliyor

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz