Sekizinci ayında olduğumuz 2019 yılının ilk yarısı ile ilgili pek çok rapor yayınlandı. Bu haberimize konu olan rapor ise oyun severler ile ilgili. Almanya merkezli GfK 209 ilk yarı raporlarını yayınladı. Rapora göre Avrupa bölgesinde 2019’un en çok satan oyunları arasında bizi şaşırtan bir oyun yok diyebiliriz.

GfK Entertainment yayınladığı rapor ile oyun severlerin merakını giderdi. 2019’un en çok satan oyunları listesine baktığımızda ilk iki oyunun paylaştığını görüyoruz. FIFA 19, Super Mario Bros. U Deluxe büyük bir fark ile ilk sırada yer alıyorlar.

2019’un en çok satan oyunları

Her yıl yenisi çıkan FIFA serisinin piyasada bulunan son oyunu FIFA 19 oldukça etkileyici bir performans göstermişe benziyor. Sevilen Futbol oyunu FIFA 19, yıllardır beklenen Read Dead Redemption 2’yi ve God of War serisine yeni bir soluk getiren God of War™’yı rahatlıkla geride bırakmış durumda.

Listenin üçüncü sırasında ise oynayan oynamayan herkesin ismini duyduğu efsane serinini son ve en iyi halkası GTA 5 bulunuyor. 2013 yılında hayatımıza giren Grand Theft Auto V, serinin altıcı oyunu çıkana kadar bu tür listeleri asla bırakmayacak gibi duruyor. Tam liste ise şöyle:

Avrupa Bölgesinde 2019’un En Çok Satan Oyunları

  1. FIFA 19 , Super Mario Bros. U Deluxe
  2. Grand Theft Auto V
  3. Red Dead Redemption 2
  4. Days Gone
  5. Minecraft
  6. Mario Kart 8
2019’un en çok satan oyunları

Liste ile sizlere belirtmemiz gereken önemli bir nokta var. GfK Entertainment tarafından paylaşılan bu rapor oyunların yalnızca fiziksel kopyalarının satış rakamları ile oluşturulmuş durumda. Dağıtımcı şirketlerinin pek çoğu dijital satış verilerini paylaşmıyor. Bu nedenle rapora dahil edilmemiş durumda.

İlginizi Çekebilir  Kojima Resmen Duyurdu: Death Stranding PC İçin Gelecek!

GfK Entertainment tarafından yayınlanan raporun tam metnine Buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz