Dünyanın en çok beklenen filmlerinden biri olan Avengers: Endgame, beklendiği gibi gişede çok büyük bir başarıya imza attı. Şu ana kadar dünya genelinde 2,78 milyar dolar hasılat yapan film zirveye emin adımlarla ilerliyor.

Avengers: Endgame, hasılat rekorlarını çoğunu kırmıştı.

Nisan ayında beyaz perdede sinema severlerle buluşan yapım, ilk gününden itibaren rekorları ardı ardına kırmıştı. Ancak filmin kıramadığı ve ele geçirmeyi çok arzuladığı tek bir rekor var. Diğer tüm rekorlarından daha önemli ve prestijli olan dünya çapında en çok hasılat yapan film unvanı.

Endgame, hasılat

Şuan dünyanın en çok hasılat elde eden film üncanın elinde bulunduran James Cameron2un Avatar filmi. Endgame’ın Avatar ile arasındaki fark yalnızca 7,16 milyon dolar. Bu ölçekte filmler için 7,16 milyon dolar fark çok sayılmaz halen vizyonda iken kolayca geçilebilir gibi düşünceniz olabilir. Ancak işler düşünüldüğü gibi değil. Avangers: Endgame vizyona gireli yaklaşık üç ay oldu ve film ivmesini tamamen kaybetti.

Aradaki farkı üç-dört hafta içerisinde kapatarak Dünyanın en çok hasılat yapan filmi olabileceği düşünülüyor. BoxOfficeMojo verilerine göre dünya genelinde 2,78 Milyar dolar hasılat yapmış durumda. Film Amerika’da 851 milyon dolar, Dünyanın geri kalanında ise 1,929 milyar dolar hasılat yaptı.

Film özellikle Çin’de beklenenin üzerinde bir performans gösterdi. Çin’de 629 milyon dolar hasılat yapan Endgame, İngiltere’de 114, G.Kore’de 105, Brazilya’da 85 ve Meksika’da 77 milyon dolar gişe elde etti.

İlginizi Çekebilir  Robert Downey Jr., Endgame'den 75 milyon dolar kazandı!

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz