Disney, Avatar’ın elinde bulunan dünyanın en çok gişe hasılatı yapmış filmi unvanını almaya niyetli. Avengers: Endgame ek sahnelerle yeniden vizyona girecek. Böylece şuan için Avatar’ı geçemeyecek gibi görünen filmi son bir hamle ile zirveye taşımayı planlıyorlar.

Avengers: Endgame Ek Sahnelerle Vizyona Girecek İpi Göğüslemeye Çalışacak

Gelmiş geçmiş en büyük sinema olaylarından biri olan Avengers: Endgame, Disney’in yüzünü güldürdü. Ancak şirket bunu yeterli görmüyor ve tarihe geçmek istiyor. Müthiş bir açılış yaparak kısa sürede 2 milyar doların üzerinde hasılat elde eden film tahminlerin aksine 3 milyar dolar barajına ulaşamadı. Şuan ki izleyici ortalaması ele alınırsa hedeflediği baraja ulaşması imkansız görünüyor.

Endgame’in bazı sahneleri kesildiği biliniyordu. Her ne kadar film 3 saat süreye sahip olsa da onlarca karakterin olduğu yapımın çekilmiş tüm bölümleri sinemaseverler ile buluşamadı. Sinemaseverlerin merak ettiği bu sahneler Disney’in hedeflediği en çok hasılat yapan film amacına ulaşmak için kullanılacak. Marvel Studios’un başkanı Kevin Feige’nin doğruladığı habere göre Disney Avengers:Endgame’yi kesilmiş sahneleri ekleyerek yeniden vizyona sokacak.

Film önümüzdeki hafta yeniden sinema salonlarındaki yerini alacak. Kesilmiş tüm sahnelerin yer alacağı bu yeni sürümü ne kadar süre gösterimde kalacak henüz belli değil. Ancak en azından Marvel’in Spider-Man: Far From Home vizyona girene kadar sinemalarda kalacak gibi görünüyor.

James Cameron’un Avatar filmi 2,78 milyar dolarlık hasılat rakamı ile zirvede bulunuyor. Endgame ilk hafta kırdığı rekorlar ve popülaritesi göz önüne alınarak yapılan analizlerde en az 3 milyar dolar hasılat yaparak Avatar’ı geçeceğine kesin gözüyle bakılıyordu. Ancak olmadı. Disney bu son hamlesi ile çok istediği zirveyi ele geçirebilecek mi hep birlikte bekleyip göreceğiz.

İlginizi Çekebilir  Disney, TV Kanallarında Netflix Reklamlarını Yayınlamayacak

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz