Vizyona girdiği günden itibaren bekleniyordu, bugün gerçekleşti. Avengers: Endgame, uzun yıllardır kimsenin deviremediği Avatarı’ı geçerek en çok hasılat yapan film oldu.

Tarihte En Çok Hasılat Yapan Film: Avengers: Endgame

Avengers: Endgame filmi pek çok başarı elde etti ve şüphesiz sinema tarihine geçti. Ancak yapımcısı Disney’in en büyük arzusunu bugün gerçekleştirdi. Disney’in yaptığı açıklamaya göre; Avengers: Endgame bugün itibari ile Avatar’ı geçerek Een çok hasılat yapan film unvanını ele geçirdi. Tam olarak 2.789 milyar dolar gişe hasılatı yapan film, uzun yıllar yalnız kalacağı zirveye yerleşti.

Disney yaptığı açıklamada Marvel’i ve Walt Disney ekibini tebrik etti. Filmi bu kadar büyük bir başarıya taşıyan dünyanın her yanında ki Marvel hayranlarına da minnet borçlu olduklarını belirtti. Film zirveyi aldığı Avatar’dan çok daha kısa sürede 13 haftada rekoru ele geçirdiğini belirtmeliyiz.

En Çok Hasılat Yapan Film

Avengers: Endgame dünyanın her yerinde çok izlendi. Hatta başarısı olduğu bir bölge yok diyebiliriz. Film kuzey Amerika’da 854 Milyon dolar, Çin’de 629 milyon dolar, İngiltere’de 114 Milyon dolar, Güney kore’de 105 Milyon dolar, Brazilya’da 85 milyon dolar Meksika’da ise 77 milyon dolar hasılat elde etmeyi başardı. Ülkemiz 45 Milyon tl’lik gişe hasılatı ile rekora katkıda bulundu.

Bu başarı hiç kolay gelmedi. Yüzlerce yıldız oyuncu, onlarca yönetmen, yüzlerce yatırımcı ve stüdyo, 11 yıl boyunca birbiri ile bağlantılı 21 film üreterek bir sinematik evren oluşturdular. Çok iyi diyebileceğimiz film sayısı çok az olabilir ancak filmlerinde belirli bir ton ve kaliteyi tutturduklarını söylemeliyiz. Üretim hikayesine bakınca Avengers: Endgame’in bu büyük başarısı seleflerine oranla çok daha zor olduğunu söyleyebiliriz. Bakalım bu sinema dünyasının en prestijli unvanlarından birini kim Endgame’in elinden alacak.

İlginizi Çekebilir  Once Upon a Time in Hollywood, Gişede Tarantino'nun Rekorunu Kırdı

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz