Oyuncular için üretilen dizüstü bilgisayarlarda 240 Hz ekran görmeye alıştık. Asus rakiplerinden bir adım ileri gitti ve 300 Hz ekrana sahip dizüstü oyuncu bilgisayarını tanıttı. IFA 2019 Fuarında ilk kez görücüye çıkan ROG Zephyrus S 300 Hz ekranın yanı sıra oldukça hızlı

Asus oyuncu bilgisayarı sektörünce şuan istediği noktada değil. Ancak şirket piyasadaki konumunu yükseltmek istiyor. Hedefini gerçekleştirmek adacı ile Almanya’nın Berlin kentinde düzenlemem IFA 2019 fuarında yeni oyuncu dizüstü bilgisayarı ROG Zephyrus S’ resmi olarak tanıttı. Pek çok sağlam donanı özelliği olan oyunun en çok ilgi çeken özelliği ise 300Hz yenileme hızına sahip ekranı.

ROG Zephyrus S Dünyanın ilk 300Hz ekrana sahip dizüstü bilgisayarı

ROG Zephyrus S

Dünyanın ilk 300Hz yenileme hızına sahip oyuncu dizüstü bilgisayarı unvanını taşıyan ROG Zephyrus S, piyasadaki tüm oyunları sorunsuz çalıştırabilecek sağlam bir donanıma sahip. Böyle iddialı bir ekrana sahip olunca donanımınızın da güçlü olması gerekiyor. Bilgisayarın donanımında şuanda en piyasadaki en güçlü ekran kartlarından biri olan GeForce RTX 2080 bulunuyor.

ROG Zephyrus S’in 15 İnç GX502, 15 ve 17 İnçlik versiyonları bulunuyor. Ayrıca 15 ve 17 inçlik versiyonlarında Strix SCAR III bulunuyor. Fiyatı hakkında henüz açıklama yapılmayan ROG Zephyrus S, Ekim ayında piyasaya sürülecek.

Asus’un yeni modeli 300 Hx yenileme hızına sahip ekran kullanıyor ancak yenileme hızının bu seviyelere çıkması için tek gerekli araç monitör değil. Oyunun grafikleri FPS  oran, inşa edildiği portun durumu. Pek çok etken yenileme hızını etkiliyor. ROG Zephyrus S 300 Hz yenileme hızı sunacak bir ekrana ve onu destekleyecek donamıma sahip ancak her oyuncu bu hızla ulaşılamayacak. Giriş kısmında da bahsettiğimiz gibi Asus rakiplerinden bir adım ileri gitti.

İlginizi Çekebilir  Instagram Direct Uygulaması Kapanıyor

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz