Disney’in klasik eserlerini yeni nesle aktarmak için başlattığı proje kapsamında yeniden çekilen Aslan Kral, gişede kükrüyor. Film vizyona gireli bir hafta olmasına karşın iki rekoru ele geçirmeyi başardı.

25 yıl sonra yeniden çekilen Lion King, geçen hafta vizyona girdi. Çoğumuzun çocukluğunda yeri olan film gelişen sinema teknolojisine uygun olarak yeniden uyarlanmıştı. Yapımcı disney, klasik eserinden yüksek gişe bekliyordu. The Lion King, Disney’i üzmedi ve beklentinin üzerinde bir performan ise ilk haftasını tamamladı. Film, dünya çapında toplam 531 Milyon dolar gibi müthiş bir gişe rakamına ulaştı.

Aslan Kral, ilk hafta sonunda ABD’de toplam 185 milyon dolar hasılat elde etti. 185 Milyon dolarlık inanılmaz rakam ile Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2 filminde bulunan Temmuz ayında en iyi açılış yapan film rekorunu kırmış oldu.

Aslan Kral 1 milyar barajını aşabilir

Aslan Kral

Filmin ikinci rekoru animasyon filmleri kategorisinden. Incredibles 2 filminde bulunan ilk hafta sonu en çok hasılat yapan animasyon filmi rekorunu kırdı. Aslan Kral aldığı olumlu eleştirilerle ve sağlam hikayesi ile vizyonda kaldığı sürece daha çok rekor kıracak gibi görünüyor.

Lion King ilk hafta sonunda 531 milyon dolar hasılat ulaşması ile milyar dolar hasılat yapan filmler kulübüne gireceğe benziyor. İlerleyen haftalarda ivmesini kaybetse bile daha en az iki ay vizyonda kalacağı düşünülürse milyar dolar barajını aşacağına kesin gözüyle bakılıyor.

İlginizi Çekebilir  Netflix ve Benzeri Online platformlara RTÜK Denetimi Geldi!

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz