Apple Card kullanıma sunuldu

Yakın zamanda duyurulan ve çinde bulunduğumuz ayının başından itibaren dağıtımına başlanan Apple’ın kredi kartı Apple Card kullanıma açıldı. Şuan için yalnızca sınırlı sayıda kullanıcı için kullanıma açılan kart yakın zamanda tüm kullanıcıların için hizmete girecek. Apple, YouTube kanalından kredi kartı ile ilgili birkaç bilgilendirme videosu paylaştı.

Apple mart ayında kredi kartını resmi olarak duyurmuştu. Apple Card o günden beri merakla bekleniyor. Bir kredi kartının tüm özelliklerini taşıyan Apple Card’ın kendine özel pek çok özelliği de bulunuyor. Amerika Birleşik Devletleri’nde seçilmiş bazı kullanıcıların gönderilmeye başlanan kart, birkaç hafta içerisinde tüm kullanıcıları için hizmete girecek.

Apple Card kullanıma açıldı güzel ama özellikleri nedir?

Apple yeni ürünü ile ilgili kullanıcılarını daha fazla bilgilendirmek adına YouTube kanalına birkaç video paylaştı. Apple’ın yüklediği videolarda bu yeni kredi kartına nasıl başvurabileceğiniz, Wallet uygulaması aracılığı ile nasıl kullanabileceğiniz gibi detaylar bulunuyor.

Titanyumdan üretilen Apple Card yalnızca çok şık bir tasarım sunmuyor. Apple kredi kartında güvenliğe oldukça önem vermiş. Kredi kartının üzerinde yalnızca adını yazılı olacak. Klasik kredi katlarının üzerinde bulunan Kart no, CCV gibi bilgiler bulunmayacak. Kart ile yaptığınız alışverişlerin yüzde 3’ü kadarı para iadesi yapılacak. Ayrıca kart ile yapacağınız Apple alışverişlerinde de ciddi indirimler sunacak.

Kartın ülkemizde kullanıma alıp açılmayacağı ile ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Ancak ülkemizde oldukça fazla kullanıcısı olan Apple, kredi kartı da büyük ihtimalle açacaktır.

İlginizi Çekebilir  Şenol Güneş Spor Kompleksi Medical Park Stadyumu, 5G Desteğine Sahip Oldu

Apple Card hakkında tüm detayları bu bağlantıdan inceleyebilirsiniz. Akla gelebilecek en önemli soru, Apple kredi kartının Türkiye’de de kullanıma açılıp açılmayacağı. Ancak şimdilik bu konu tamamıyla belirsiz.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz