Apple, kendi kredi kartını çıkartacağını geçtiğimiz aylarda duyurmuştu. o günden beri kartla alakalı pek çok haber ve görüntü ortaya çıktı. Pek çok özellik ve avantaj ile beraber gelecek Apple Card kullanıcılarına dağıtılmaya başlıyor. Apple Ağustos ayından itibaren kredi kartlarına sahiplerine göndermeye başlayacak.

Bu yılın mart ayında duyurulan Apple Card getireceğin pek çok özellik ve avantajın yanı sıra konvansiyonel ödemeleri oldukça kolaylaştırması bekleniyor. Kredi kartı iPhone’lardaki cüzdan uygulaması ile entegre olacak. Ancak tüm iPhpne sahipleri kullanamayacak çünkü kartı Cüzdan uygulaması ile kullanabilmek için İOS 12.4 sürümü yüklü olması gerekecek.

Kredi kartı Apple’ın, Mastercard ve Goldman Sachs ile imzaladığı ortaklıkla üretildi. Apple Card, beklendiği gibi en büyük avantajı Apple ürünlerinde olacak. Yeni kredi kartı ile Apple ürünler alımında yüzde 3 para iadesi, Apple Pay işlemlerinde ise yüzde 2 para iadesi başta olmak üzere pek çok avantaj sağlayacak.

Apple Card

Apple Card Gizliliğe öncelik verecek

Apple Cars, tamamıyla ücretsiz olarak dağıtılacak. Ayrıca yıllık ücret, gecikme ücreti, limit aşımı ücreti gibi özemelerde asla talep etmeyecek. Gizlilik odaklı özel üretilen Titanyum Apple Card’ın üzerinde diğer kartlarda görmeye alıştığımız kart numarası, CVV güvenlik kodu ve son kullanma tarihi olmayacak. Kartın üzerinde yalnızca kabartmalı olarak kredi kartının adı ve soyadı yazılı olacak. Önümüzdeki ay dağıtılmaya başlayacak kart, tüm kullanıcıların hizmetine ne zaman sunulacağı konusunda henüz bir açıklama yapılmadı.

İlginizi Çekebilir  iOS 13 Çıkış Tarihi Belli Oldu!

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz