Apple’ın yakın zamanda piyasaya sürdüğü kredi kartı Apple Card, kullanıcılarının eline geçmeye geçtiğimiz aydan itibaren başladı. Apple Card’ın başvuru süreci dev şirketi zor durumda bırakabilir. Apple’ın kredi kartı konusunda ortaklık sunduğu Goldman Sachs bankası, iddialara göre kadınların yaptığı başvurularda bazı kısıtlamalar uyguluyor.

Apple’ın son dönemdeki en büyük atılımlarından biri olan Apple Card, piyasaya sürüldüğü günden beri birçok kişinin eline geçti. Apple Card’ın başvuru sürecinde yaşananlarsa şirketin başını derde sokabilir. İddialara göre Apple’ın kart hizmeti için iş birliği yaptığı Goldman Sachs bankası, kadınların yaptığı başvurularda bazı kısıtlamalar uyguluyor. İddia, yetkili makamlarca soruşturulmaya başlandı.

Geçtiğimiz ay dağıtılmaya başlanan Apple Card, dev şirketi başını ağrıtacağa benziyor. Apple’ın kart için ortaklık kurduğu Goldman Sachs bankasının başvurular sırasında kadınlara bazı kısıtlamalarda bulunduğu iddia ediliyor. Çarpıcı iddia yetkili birimler tarafından araştırılmaya başlanmış durumda.

Apple Card

İddialar “Apple Card”ın kötü bir başlangıç yapmasını sağlayacak

New York Finansal Hizmetler Departmanı’ndan bir görevli iddialar hakkında Bloombeg’e konuştu. Görevli; “Bakanlık, yasaların çiğnenip çiğnenmediğini anlamak ve tüketicilerin cinsiyetlerinden bağımsız olarak eşit muamele görüp görmediğini belirlemek için soruşturma yürütecek” sözleri ile konu hakında resmi soruşturma başlandığını belirtti.

Geçtiğimiz dünlerde Twitter üzerinde yapılan bir paylaşım ile ortaya çıkan iddiaya göre, kredi kartı limiti belirlenirken cinsiyetçi yaklaşım gösteriliyor. Paylaşıma göre aynı koşullara sahip iki kişi kredi kartı için başvurduğunda kadınlar a20 kat daha düşün limit tahsis ediliyor. İddialar henüz kesinlik kazanmış değil ancak böyle bir iddianın oraya çıkması bile Apple Card’ın oldukça kötü bir başlangıç yapmasına neden olacak gibi görünüyor.

İlginizi Çekebilir  TikTok Kullanıcı Sayısı Uzun Zaman Sonra İlk Kez Düştü

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz