Dünyanın en değerli şirketi konumunda olan teknoloji devi Apple, artırılmış gerçeklik sektörüne hızlı bir giriş yapmaya hazırlanıyor. Ortaya çıkan bir rapora göre Apple, 2020 yılında piyasaya süreceği z iPad Pro’da 3D sensöre yer verecek. Raporda bununla birlikte dev şirketin ileriki yıllarda artırılmış gerçeklik seti satışa sunacak.

Son yılların gözde teknoloji sektörlerinden olan Artırılmış gerçeklik gelecek yıllarda hayatımızın bir parçası olacak. Bloomberg’de dün yayınlanan rapora göre Apple, artırılmış gerçeklik ve video gerçeklik alanlarında çalışmaları için 1000 mühendis görevlendirmiş durumda. 1000 adet konusunda uzman mühendisin bu alanda çalışması önümüzdeki yıllarda Apple’dan fazlaca artırılmış gerçeklik ürünleri geleceği anlamına geliyor.

Apple artırılmış gerçeklik

Bloomberg’de yayınlanan rapora göre Apple 2022 yılına kadar bir artırılmış gerçeklik seti piyasaya sürecek. Set piyasaya sürülmeden önce ise 2020 yılında çıkaracağı iPad Pro’nun 3D sensöre sahip olacak belirtiliyor. 3D sensöre sahip iPad pro sayesinde kullanıcılar nesnelerin 3D olarak tarayarak modelleyebilecekler.

Apple’dan Mike Rockwell geçtiğimiz ay artırılmış gerçeklik ve video gerçeklik konusunda görev alan mühendisler ile bir toplantı gerçekleştirdi ve ekip ile artırılmış gerçeklik takvimlerini paylaştı. Toplantıda Apple’ın arttırılmış gerçeklik konusunda hedefleri ve ileride çıkaracakları artırılmış gerçeklik seti ve gözlükleri hakkında bilgi paylaşımı yapıldı.

Apple AR seti ve gözlükleri üzerinde çalışmalarını devam ettirirken bir ekipte ilgili setler ile uyumlu çalışabilecek temel uygulamaları destekleyen yeni bir işletim sistemi üzerinde çalışmaya başlamış durumda. iddia edilene göre işletim sisteminin ismi şimdiden belli: rOS

İlginizi Çekebilir  Xiaomi Mi Note 10 Kamera Özellikler Belli Oldu: Mobil Fotoğrafçılığa Bakışınız Değişecek!

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz