Apex Legends Mobil Çok Yakında

Electronic Arts başarılı battle royale oyununu daha geniş kitlelere yaymakta kararlı. Apex Legends Mobil artık gerçek oluyor. Yakın zamanda Android ve iOS platformlarına taşınacak. Yapılan açıklamanın satır aralarından anlaşıldığı kadarı ile Switch’te de çıkış yapması bekleniyor. PBPG ve Fortnite’ın mobil cihazlardaki başarısından sonra en hızlı büyüyen batttle royal oyunun taşıması kaçınılmaz görünüyordu.

Electronic Arts (EA), yaptığı açıklama ile battle royale oyunu Apex Legends yakın zamanda mobil cihazlardan da oynanabileceğini duyurdu.  FPS türünün yaratıcılarından  Respawn Entertainment tarafından geliştirilen Apex Legends, en hızlı büyüyen  battle royale oyunu olma özelliğini taşıyor.

FPS Türünün Yaratıcılarından

Titanfall gibi sağlam bir evreni oyunun temellerinde yükselen Apex Legends, Dağıtımcısı EA2yıda gurulandırıyor. Electronic Arts, açıklağı mali raporda “En hızlı büyüyen serimiz” ifadesini kullandı. Akıcı grafikleri, gerçekçiliği eğlence ile birleştiren görüntüleri ile sorunsuz bir oyun olan Apex Legends, neredeyse hiç reklam ve pazarlama yapılmadan kısa süre içerisin de milyonlarca oyuncuya ulaştı. Dağıtımcı dünyanın en büyük oyun şirketi, geliştirici ise FPS türünün yaratıcılarından olan, son derece akıcı ve sorunsuz bir oyun olursa marketing bütçesine de pek ihtiyacınız olmuyor.

Electronic Arts’ın önünde iki seçenek var. Fortnite stratejisi ya da PUBG stratejisi. Fortnite istisnasız tüm platformlarda (PC, PlayStation 4, Mobil, XBOX) aynı grafikler ile aynı oyun deneyimi sunarken, PUBG obil platformlara farklı bir sürüm kullanıyor.  Apex Legends, source motoru kullanıyor. Source motoru eski bir oyun motoru olarak düşünülse de son derece stabil ve nerede ise tüm bilgisayarlarda sorunsuz çalışıyor ve konsollarla uyumlu. Ufak müdahalelerde günümüz mobil işletim sistemleri ve ekran kartları ile uyumlu olması sağlanabilir. Bu nedenle Electronic Arts’ın yeni bir mobil sürüm yapmadan devam edeceği düşünülüyor.

İlginizi Çekebilir  Steam Kullanıcı Sayısı 1 Milyarı Aştı…

Çıkış tarihi 4 Şubat 2019 olan oyun, oyuncularla buluşmasından kısa süre sonra 10 milyon üzerinde indirme ve 1 milyonu aşan eş zamanlı oyuncu sayısı ile kırılması güç bir rekoru elinde bulunduruyor.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz