Dünyanın en zengin insanı Jeff Bezos’un sahibi olduğu en büyük e-ticaret platformu Amazon, geçtiğimiz yıl Amazon Türkiye ismiyle ülkemizde faaliyete başlamıştı. Amazon Türkiye, bugün platformda ticaret yapan satıcılara kargo ve paketleme hizmeti sunacak “Amazon Lojistik” ismindeki şirketi kurduğunu açıkladı.

Amazon’un çoğu ülkede kendi lojistik şirketi olduğunu biliniyor ve ülkemizde de benzer bir girişime hazırlandıkları açıklanmıştı. yaklaşık bir yıldır ülkemizde faaliyet gösteren Amazon’dan kargo şirketi ile ilgili pek haber alamamıştık. Sessizlik bugün bozuldu ve Amazon Türkiye kargo şirketi kurduğunu açıkladı.  Amazon Lojistik ismi verilen şirket platformda satış yapan girişimcilere kargolama, depolama ve paketleme hizmetlerini sunacak.

Amazon Lojistik ile hem satıcı hem de alıcılar kazanacak

Amazon Lojistik

E-ticaret devi, yeni girişimi ile ilgili yaptığı açıklamada, Amazon Lojistik’in satıcılar adına ürünler depolayacağı, paketleyeceği ve kargolama işlemlerinin tümünü gerçekleştireceği belirtildi. Platformda satış yapan kişi ve kuruluşlarla birlikte çalışacak şirket, Amazon Türkiye bünyesinde faaliyet gösteren girişimcileri büyük bir efor ve maliyetten kurtaracak.

yeni şirket ile alakalı konuşan Amazon Türkiye Müdürü Richard Marriott, Amazon Lojistik’in hizmetlerinden büyüklüğüne bakmaksızın platformda yer alan tüm işletmelerin faydalanabileceğini belirtti. Dijital ekonomide işletmelerinin bir önemi olmadığının altını çizen Marriott, Amazon olarak küçük ve büyük tüm girişimlere destek verdiklerini ve yeni şirketlerinin de bunun en büyük örneği olacağını bildirdi. Marriott ayrıca Amazor Türkiye olarak müşterilerine daha iyi ve kaliteli hizmet verebilmenin yolarını aradıklarını belirtti.

İlginizi Çekebilir  Instagram Hikayelerine Davet Etiketi Ekleneblecek! Düğün Davetiyesine Son

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz