Başrolünde Will Smith’in olduğu Aladdin filmi, beklentilerin üzerindeki performansıyla yapımcısı Disney’in yüzünü güldürdü. Film, ilk hafta sonunda dünya çapında toplam 207 milyon dolar gişe yaptı.

Geçtiğimiz Cuma günü tüm Dünyada aynı anda gösterime giren Aladdin filminin gişede başarılı olması bekleniyordu elbette. Ancak film ilk hafta sonunda tahminlerin üzerinde bir başarıya ulaştı. Aladdin, dünya genelinde 207 milyon dolarlık hasılat elde ederek ilk haftasında en çok gelir elde eden filmlerden biri oldu.

Disney’in Aladdin Filmi 1 Milyar Barajını Aşabilir

Cin rolünü Will Smith’in üstlendiği film ilk fragmanından dolayı oldukça eleştirilmişti. Özellikle göze batan CGI’ı Disney’den beklenmeyecek kadar kötü durumdaydı. Hâl böyle olunca film konusunda soru işaretleri çoğalmıştı. Filmin Sinema eleştirmenlerden iyi puanlar aldığını söylemek mümkün değil. Ancak izleyiciler beklenenden iyi olduğu görüşünde. Çoğu zaman gişe hasılatı ve sinema eleştirmenlerinin uyuştuğu pek söylenemez. Aladdin, ilk hafta sonundaki bu performansını devam ettirmesi durumunda Bir milyar dolar barajını aşabilir.

Kadrosunda Mena Massoud (Aladdin), Naomi Scott (Jasmine), Will Smith (Cin) ve Numan Acar gibi isimler yer aldığı filmin yönetmenliğini ise Snatch ve Sherlock Holmes filmlerinden tanıdığımız İngiliz yönetmen Guy Ritchie yapıyor.

Film Disney’in klasiklerini yeniden beyaz perdeye uyarlama projesinin kapsamında çekildi. Proje kapsamında daha önce Beauty and the Beast, Sindirella, Maleficent gibi filmler yeniden çekilrek sinema severlerle buluşmuştu. Bu proje kapsamında yakında zamanda Aslan Kral filminin de live action türünde yeniden çekimini izleyeceğiz.

İlginizi Çekebilir  Yeni Resident Evil Filmi İçin Çalışmalar Başladı

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz