Adobe’un sahibi olduğu dünyanın en çok kullanılan video düzenleme yazılımı Premiere Pro, oldukça dikkat çeken ve pek çok kullanıcıyı sevindirecek özelliğini duyurdu. Adobe Premiere Pro, Auto Reframe özelliği ile marifetiyle videoların en boy oranının düzenlenmesine imkan sağlayacak.

Dünyanın en çok kullanılan video düzenleme yazılımı Adobe Premiere Pro her geçen gün eklenen yetenekleri sayesinde nerede ise evrim geçirmiş durumda. yakın zamanda duyurusu yapılan özellği ise nerede ise tüm kullanıcılarını memnun edecek. Premiere Pro artık yapay zekası sayesinde videoların en boy oranın değiştirmenizi sağlayacak.

Adobe Premiere Pro, Auto Reframe özelliği ile büyük bir sorunu ortadan kaldıracak

Premiere Pro, Auto Reframe

Sosyal medyanın hayatımıza girmesi ile hazırladığımız bir videoyu yalnızca tek bir platformda yayınlamamız yetmiyor. Her platformun yayınlanmasına müsaade ettiği en boy ortanı aynı değil. Bu durum pek çok sorunun doğmasına neden oluyor. Örneğin Instagram’da 1:1, 9:16 en boy oranında videolar kullanılması uygun ancak diğer platformlar için farklı en boy oranı gerekli. Adobe sayesinde artık böyle bir sorun kalmayacak. Premiere Pro’ya eklenecek Auto Reframe özelliği sayesinde dilediğiniz platforma uygun en boy oranına sahip videoları çok kısa sürede üretilebilecek.

Auto Reframe, şirketin Adobe Sensei yapay zekasını kullanıyor. Özellik sayesinde 16:9 en boy oranına sahip videolarınız, 1:1 ve 9:16 en boy oranına minimum kayıp ile çevrilebiliyor. Video içerisinde kullandığınız metinlerde yeni en boy oranına göre otomatik olarak yeniden boyutlandırılıyor. Böylede videonuzdaki detaylar kaybolmuyor. Auto Reframe özelliği önümüzdeki aylarda Adobe Premiere Pro’ya dahil edilecek.

İlginizi Çekebilir  108 MP Kameralı “Xiaomi Mi CC9 Pro”nun Özellikleri ve Fiyatı Sızdırıldı!

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz