Televizyon dünyasının en prestijli yarışması kabul edilen Emmy Ödülleri’nin 2019 yılındaki kazananları düzenlenen göz alıcı bir tören ile belli oldu. İşte 2019 Emmy Kazanan oyuncular ve yapımlar.

71. Emmy ödülleri’nin kazananları dün gece saatlerinden düzenlenen ödül töreni ile belli oldu. Son sezonu ile büyük eleştirilere maruz kalan Game of Thrones “En İyi Drama Dizisi” ödülünü almaya başardı. “En İyi Erkek Oyuncu” ödülünü Pose dizisindeki rolü ile Billy Porter kazanırken, “En İyi Kadın Oyuncu” ödülünü Billy Porter dizisindeki performansı ile Jodie Comer elde etti.  2019 Emmy ödüllerini kazanan tüm oyuncu ve dizileri aşağıdan inceleyebilirsiniz.

“2019 Emmy Ödülleri”nin Kazananları

2019 Emmy

En İyi Drama Dizisi

Kazanan

  • Game of Thrones

Adaylar

  • Better Call Saul
  • The Bodyguard
  • Game of Thrones
  • Killing Eve
  • Ozark
  • Pose
  • Succession
  • This Is Us

En İyi Komedi Dizisi

Kazanan

  • Fleabag

Adaylar

  • Barry
  • Fleabag
  • The Good Place
  • The Marvelous Mrs. Maisel
  • Russian Doll
  • Schitt’s Creek
  • Veep

En İyi Erkek Oyuncu – Drama

Kazanan

  • Billy Porter (Pose)

Adaylar

  • Jason Bateman (Ozark)
  • Sterling K. Brown (This Is Us)
  • Kit Harington (Game of Thrones)
  • Bob Odenkirk (Better Call Saul)
  • Billy Porter (Pose)
  • Milo Ventimiglia (This Is Us)

En İyi Kadın Oyuncu – Drama

Kazanan

  • Jodie Comer (Killing Eve)

Adaylar

  • Emilia Clarke (Game of Thrones)
  • Jodie Comer (Killing Eve)
  • Viola Davis (How to Get Away with Murder)
  • Laura Linney (Ozark)
  • Mandy Moore (This Is Us)
  • Sandra Oh (Killing Eve)
  • Robin Wright (House of Cards)

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu – Drama

Kazanan

  • Peter Dinklage (Game of Thrones)

Adaylar

  • Jonathan Banks (Better Call Saul)
  • Giancarlo Esposito (Better Call Saul)
  • Alfie Allen (Game of Thrones)
  • Nikolaj Coster-Waldau (Game of Thrones)
  • Peter Dinklage (Game of Thrones)
  • Michael Kelly (House of Cards)
  • Chris Sullivan (This Is Us)

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu – Drama

Kazanan

  • Julia Garner (Ozark)

Adaylar

  • Gwendoline Christie (Game of Thrones)
  • Lena Headey (Game of Thrones)
  • Sophie Turner (Game of Thrones)
  • Maisie Williams (Game of Thrones)
  • Fiona Shaw (Killing Eve)
  • Julia Garner (Ozark)

En İyi Yönetmen – Drama

Kazanan

  • Jason Bateman (Ozark – “Reparations”)

Adaylar

  • David Benioff ve D.B. Weiss (Game of Thrones – “The Iron Throne”)
  • David Nutter (Game of Thrones – “The Last of the Starks”)
  • Miguel Sapochnick (Game of Thrones – “The Long Night”)
  • Daina Reid (The Handmaid’s Tale – “Holly”)
  • Adam Mckay (Succession – “Celebration”)
  • Jason Bateman (Ozark – “Reparations”)
İlginizi Çekebilir  Disney+ Abonelik Paketleri ve Fiyatları Açıklandı

En İyi Senaryo – Drama

Kazanan

  • Jesse Armstrong (Succession – Nobody is Ever Missing)

Adaylar

  • Peter Gould, Thomas Schnauz (Better Call Saul – Winner)
  • Jed Mercurio – (Bodyguard – 4. Bölüm)
  • David Benioff, D.B. Weiss (Game of Thrones – The Iron Throne)
  • Emerald Fennell (Killing Eve – Nice and Neat)
  • Jesse Armstrong (Succession – Nobody is Ever Missing)
  • Bruce Miller, Kira Snyder (The Handmaid’s Tale – Holly)

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu – Komedi

Kazanan

  • Tony Shalhoub (The Marvelous Mrs. Maisel)

Adaylar

  • Anthony Carrigan (Barry)
  • Stephen Root (Barry)
  • Henry Winkler (Barry)
  • Alan Arkin (The Kominsky Method)
  • Tony Shalhoub (The Marvelous Mrs. Maisel)
  • Tony Hale (Veep)

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu – Komedi

Kazanan

  • Alex Borstein (The Marvelous Mrs. Maisel)

Adaylar

  • Sarah Goldberg (Barry)
  • Sian Clifford (Fleabag)
  • Olivia Coleman (Fleabag)
  • Betty Gilpin (GLOW)
  • Alex Borstein (The Marvelous Mrs. Maisel)
  • Marin Hinkle (The Marvelous Mrs. Maisel)
  • Kate McKinnon (Saturday Night Live)
  • Anna Chlumsky (Veep)

En İyi Senaryo – Komedi

Kazanan

  • Phoebe Waller-Bridge (Fleabag – 1. Bölüm)

Adaylar

  • Bill Hader, Alec Berg (Barry – ronny/lily)
  • Phoebe Waller-Bridge (Fleabag – 1. Bölüm)
  • Maya Erskine, Anna Konkle (Pen15 – Anna Ishii-Peters)
  • Leslye Headland, Natasha Lyonne, Amy Poehler (Russian Doll – Nothing in This World Is Easy)
  • Allison Silverman (Russian Doll – A Warm Body)
  • Josh Siegal, Dylan Morgan (The Good Place – Janet)
  • David Mandel – (Veep – Veep)

En İyi Yönetmen – Komedi

Kazanan

  • Harry Bradbeer (Fleabag – 1. Bölüm)

Adaylar

  • Alec Berg (Barry – The Audition)
  • Bill Hader (Barry – ronny/lily)
  • Harry Bradbeer (Fleabag – 1. Bölüm)
  • Mark Cendrowski (The Big Bang Theory – Stocholm Syndrome)
  • Amy Sherman-Palladino (The Marvelous Mrs. Maisel – All Alone)
  • Daniel Palladino (The Marvelous Mrs. Maisel – We’re Going to the Catskills!)

En İyi Erkek Oyuncu – Komedi

Kazanan

  • Bill Hader (Barry)

Adaylar

  • Anthony Anderson (Black-ish)
  • Don Cheadle (Black Monday)
  • Ted Danson (The Good Place)
  • Michael Douglas (The Kominsky Method)
  • Bill Hader (Barry)
  • Eugene Levy (Schitt’s Creek)

En İyi Kadın Oyuncu – Komedi

Kazanan

  • Phoebe Waller-Bridge (Fleabag)

Adaylar

  • Christina Applegate (Dead to Me)
  • Rachel Brosnahan (The Marvelous Mrs. Maisel)
  • Julia Louis-Dreyfus (Veep)
  • Natasha Lyonne (Russian Doll)
  • Catherine O’Hara (Schitt’s Creek)
  • Phoebe Waller-Bridge (Fleabag)
İlginizi Çekebilir  Netflix Abonelik Ücretleri Zamlandı: İşte Yeni Fiyatlar

En İyi Yarışma Programı

Kazanan

  • RuPaul’s Drag Race

Adaylar

  • The Amazing Race
  • American Ninja Warrior
  • Nailed It
  • RuPaul’s Drag Race
  • Top Chef
  • The Voice

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu – Mini Dizi/TV Filmi

Kazanan

  • Patricia Arquette (The Act)

Adaylar

  • Patricia Arquette (The Act)
  • Marsha Stephanie Blake (When They See Us)
  • Patricia Clarkson (Sharp Objects)
  • Vera Farmiga (When They See Us)
  • Margaret Qualley (Fosse/Verdon)
  • Emily Watson (Chernobyl)

En İyi Yönetmen – Mini Dizi/TV Filmi

Kazanan

  • Johan Renck (Chernobyl)

Adaylar

  • Stephen Frears (A Very English Scandal)
  • Johan Renck (Chernobyl)
  • Ben Stiller (Escape at Dannemora)
  • Jessica Yu (Fosse/Verdon – Glory)
  • Thomas Kail (Fosse/Verdon – Who’s Got the Pain)
  • Ava DuVernay (When They See Us)

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu – Mini Dizi/TV Filmi

Kazanan

  • Ben Whishaw (A Very English Scandal)

Adaylar

  • Stellan Skarsgård (Chernobyl)
  • Paul Dano (Escape at Dannemora)
  • Ben Whishaw (A Very English Scandal)
  • Asante Blackk (When They See Us)
  • John Leguizamo (When They See Us)
  • Michael K. Williams (When They See Us)

En İyi Senaryo – Mini Dizi/TV Filmi

Kazanan

  • Craig Mazin (Chernobyl)

Adaylar

  • Russell T. Davies (A Very English)
  • Craig Mazin (Chernobyl)
  • Brett Johnson, Michael Tolkin (Escape at Dannemora)
  • Steven Levenson, Joel Fields (Fosse/Verdon – Providence)
  • Ava DuVernay, Michael Starrbury (When They See Us – 4. Bölüm)

En İyi Erkek Oyuncu – Mini Dizi/TV Filmi

Kazanan

  • Jharrel Jerome (When They See Us)

Adaylar

  • Mahershela Ali (True Detective)
  • Benicio del Toro (Escape at Dannemora)
  • Hugh Grant (A Very English Scandal)
  • Jared Harris (Chernobyl)
  • Jharrel Jerome (When They See Us)
  • Sam Rockwell (Fosse/Verdon)

En İyi TV Filmi

Kazanan

  • Black Mirror: Bandersnatch

Adaylar

  • Black Mirror: Bandersnatch
  • Brexit
  • Deadwood: The Movie
  • King Lear
  • My Dinner With Hervé

En İyi Kadın Oyuncu – Mini Dizi/TV Filmi

Kazanan

  • Michelle Williams (Fosse/Verdon)

Adaylar

  • Amy Adams (Sharp Objects)
  • Patricia Arquette (Escape at Dannemora)
  • Aunjanue Ellis (When They See Us)
  • Joey King (The Act)
  • Niecy Nash (When They See Us)
  • Michelle Williams (Fosse/Verdon)

En İyi Mini Dizi

Kazanan

  • Chernobyl

Adaylar

  • Chernobyl
  • Escape at Dannemora
  • Fosse/Verdon
  • Sharp Objects
  • When They See Us

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz