Valve tarafından geliştirilen Half-Life 2, tam 15 yıl önce yayınlandı. Kelimenin tam anlamı ile efsane olan oyun getirdiği yenilikler, hikayesi ve grafikleri ile bugün bile kendinden bahsettirmeyi başarıyor. Oynayanların bir daha asla unutmadığı bu klasik oyun geçtiğimiz günlerde bir güncelleme daha aldı. Beş yıl önce gelen güncelleme ile oyunda bulunan NPC’lerin göz hareketleri kısıtlanmıştı. Teni gelen güncelleme il bu sorun ortadan kalktı ve NPC’ler artık göz kırpa biliyor. Ayrıca güncellemede birkaç küçük düzeltme oyuna eklendi.

Valve en büyük oyununu “Half-Life 2”yi bırakmıyor

16 Kasım 2004 tarihinden Half-Life efsanesinin devamı Half-Life 2 yayınlandı. Birinci şahıs nişancı türündeki oyun tıpkı ilk oyunu gibi oyun dünyasında bir devrim gerçekleştirmeyi başardı. Bugün gördüğümüz oyun mekaniklerinin bir çoğunu, hikaye anlatım tarzını ve grafikleri işte bu iki oyuna borçluyuz. 15 yaşında olan Half-Life 2’ye geçtiğimiz günlerse sessiz sedasız bir güncelleme geldi. Ve pek çok düzeltme yapıldı.

Half-Life 2

Yaklaşık olarak beş yıl önce getirilen güncelleme ile NPC’lerin göz hareketleri kısıtlanmıştı. Yeni güncelleme ile artık göz kırpa biliyorlar. Ayrıca uzun zamandır devam eden ufak sorunlar da bu güncelleme ile çözüldü. Güncelleme ile oyunda düzeltilenler ise şöyle:

  • Bazı durumlarda oyun kayıt edilirken oluşan hata düzeltildi.
  • Ayarlar kısmında aktifleşen SteamVR sorunu giderildi
  • Bazı kayıp sesler ve ses sorunları düzeltildi.
  • Ses ve seslendirme sorunları düzeltildi
  • NPC’lerin göz kırpmama giderildi.
İlginizi Çekebilir  PUBG’nin Geliştiricilerinden Yepyeni Bir Oyun: Mini Life

Bu muhteşem oynamadı iseniz ya da yeniden deneyimlemek isterseniz Buradan Steam sayfasına ulaşabilirsiniz.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz